همشهری آنلاین: اعضای کمیسیون حمل ونقل و عمران شورای شهر تهران در مورد چرایی عدم جمع آوری پل گیشا توضیحاتی را ارائه کردند.

پل گيشا

به گزارش ایسنا، اواسط  اردیبهشت ماه بود که اعضای شورای شهر تهران در بازدید از پروژه احداث زیر گذر گیشا، خبر از جمع آوری پل گیشا یا همان پل نصر دادند و افشین حبیب زاده روز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت اعلام کرد که پل گیشا ظرف چند روز آینده آغاز می‌شود و گفت: از چند روز آینده جمع آوری سازه پل قدیمی گیشا آغاز خواهد شد که این روند حدود دو ماه به طول خواهد انجامید. بعد از اجرای پروژه بخش‌های مورد نیاز پل قدیمی گیشا مجدد احیا خواهد شد.

وی  با اشاره به احتمال بوجود آمدن مشکلات ترافیکی با برداشته شدن سازه قدیمی پل گیشا، اظهار کرد: سعی شده تا با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی تدابیر لازم برای به حداقل رساندن مشکلات ترافیکی اندیشیده شود. از این رو تا زمانی که عملیات خاکبرداری شروع می شود، دسترسی‌های جدیدی در طول پروژه اضافه خواهد شد تا بار ترافیکی توزیع شود.

 مردم تهران آماده بودند تا با پل نوستالوژیک گیشا خداحافظی کنند اما خبری از جمع آوری نشد و بعد از آن نیز خبر رسید که هنوز دغدغه‌های  پلیس برای گره‌های ترافیکی احتمالی ایجاد شده در پی برداشتن پل حل نشده و باید صبر کرد؛ اما محمد علیخانی  رئیس کمیسیون حمل ونقل در گفت وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه گیشا، منطقه پر تردد با  حجم بالای ترافیک است؛   گفت: برداشتن پل گیشا یک نیاز است چراکه این پل حدود  ۴۰سال  قدمت دارد و بررسی ها نشان داده که نه تنها دیگر جوابگوی حجم ترافیک نیست بلکه  ایمنی پل نیز دارای ایرادات جدی است.

وی با بیان اینکه پل گیشا به مانند پل کریمخان، قابل مرمت، به سازی و تقویت نیست؛ گفت: هزینه کرد برای پل گیشا به صرفه نبود و به همین دلیل در بررسی های مهندسی مشخص شد که ساخت زیر گذر بهترین گزینه است.

علیخانی با بیان اینکه  دغدغه پلیس  در مورد تشدید ترافیک این منطقه در زمان اجرای پروژه و برداشتن پل درست و به جاست گفت: مگر در زمان احداث پل صدر با آن عظمت،   بار ترافیکی نبود! می توان  پروژه را هم اجرا  کرد  و این طور نیست که نشود کاری کرد اما می بایست در ابتدا  راه های جایگزین را به درستی  پیدا کنند.

رئیس کمیسیون حمل ونقل شورای شهر تهران اظهار کرد: درست است که اجرای پروژه زحمت دارد اما اگر این پل جمع شده و زیرگذر ایجاد شود مشکل همه اعم از مردم، مدیریت شهری و حتی پلیس حل خواهد شد و راهش گرفتن جلوی پروژه نیست.

همچنین افشین حبیب زاده در گفت وگو با ایسنا، در مورد چرایی برچیده نشدن پل گیشا و اعلام زمان‌های مختلف برای این کار گفت: پلیس اعلام کرده که نیازمند بررسی بیشتر و اعلام نظر قطعی است که برهمین اساس  پلیس وقت بیشتری برای بررسی وضعیت ترافیکی بعد از برداشتن پل لازم دارد.

وی افزود:  به نظر می رسد، بعد از تعطیلات نیمه خرداد این کار (جمع آوری پل گیشا) عملیاتی خواهد شد.

کد خبر 442305

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار