همشهری آنلاین: مقایسه قیمت‌ها در فروردین امسال در مقایسه با فروردین سال گذشته نشان می‌دهد که شاخص ارزش سهام، قیمت دلار و نرخ میانگین سکه، بیشترین رشد را داشته و پس از این سه، قیمت یورو و مسکن بیشترین رشد را داشته است.

مسكن

به گزارش تسنیم، بر اساس آمار بانک مرکزی و به دنبال داده‌های مرکز آمار ایران، در اردیبهشت ۱۳۹۸، شاخص بهای کالا و خدمات مصرفی کل کشور ۱۷۳.۵ و تغییرات آن نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۷ حدود ۵۲.۱ درصد بوده است. این شاخص برای خانوارهای شهری در اردیبهشت ۱۳۹۸ با ۵۰.۷ درصد رشد نسبت به فروردین ۱۳۹۷ به ۱۷۲ و برای خانوارهای روستایی با ۵۹.۶ درصد رشد به ۱۸۱.۹ رسیده است.

بر اساس این گزارش میانگین نرخ سکه طرح قدیم در فروردین امسال به رقم ۴.۶ میلیون تومان رسیده که با احتساب میانگین نرخ ۱.۷ میلیون تومانی آن در فروردین ۹۷، شاهد رشد ۱۶۷.۲ درصدی آن طی یکسال گذشته بودیم. این درحالی است که میانگین نرخ سکه طرح جدید نیز در فروردین امسال ۱۷۰.۲ درصد به ۴.۸ میلیون تومان رسید.

علاوه بر این میانگین نرخ هر دلار در بازار آزاد تهران در فروردین ۹۷، ۵ هزار و ۸ تومان بود که این نرخ میانگین در فروردین امسال به ۱۳ هزار و ۵۵۳ تومان رسید که حاکی از رشد ۱۷۰.۶ درصدی دارد.

همچنین در میانگین نرخ هر متر مربع واحد مسکونی معامله شده، بازار پایتخت رشد ۱۰۳.۹ درصدی را تجربه کرد و میانگین نرخ هر متر مربع واحد مسکونی معامله شده شهر تهران از ۵.۵ میلیون تومان به ۱۱.۳ میلیون تومان رسید.

به گزارش اتاق بازرگانی تهران، اما بیشترین افزایش در فروردین امسال به نسبت فروردین ۹۷، در بازار سهام رخ داد به طوریکه شاخص ارزش سهام معامله شده با احتساب ارزش ۱۰۰ برای ارزش سهام سال ۹۵، بیش از ۷۹۸ درصد رشد داشته است.

علاوه بر این، تعداد سهام معامله شده در فروردین ماه امسال نیز حاکی از رشد ۵۶۳ درصدی به نسبت فروردین سال ۹۷ است.

بر اساس این گزارش، شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی کل کشور بیش از ۵۱ درصد رشد داشته و این شاخص برای خانوارهای شهری رشدی ۵۰ درصدی و برای خانوارهای روستایی رشد ۵۹.۴ درصدی را طی دو فروردین متوالی اخیر ثبت کرده است.

کد خبر 442077

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =