همشهری‌آنلاین: اعضا شورای اسلامی شهر تهران طرح الزام شهرداری تهران برای ساماندهی و اصلاح تابلوهای راهنمای مراکز تاریخی و گردشگری را تصویب کردند.

كاخ نياوران

به‌ گزارش ‌ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و چهل و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی طرح الزام شهرداری به شناسایی، ساماندهی و اصلاح تابلوهای راهنمایی مراکز تاریخی و گردشگری شهر تهران با ۱۹ رای موافق از مجموع ۱۹ عضو حاضر در این جلسه، کلیات این طرح را به تصویب رساندند.

در جریان بررسی این طرح  محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی ــ اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران که به عنوان کمیسیون اصلی این طرح  قلمداد می‌شود،  گفت‌: مساله اصلی در این طرح ساماندهی تابلوهایی است که معرفی ساختمان‌ها، بناهای میراثی و تاریخی شهر تهران است. در حقیقت باید به سمتی حرکت کنیم که تهران به عنوان یکی از مبادی اصلی گردشگری در کشور سهم بیشتری به عنوان مقصد گردشگری در این حوزه داشته باشد.

او افزود: تهران در سال‌های گذشته جایگاهی به عنوان مقصد "گردشگری" در کشور نداشته است و در حقیقت گردشگران خارجی از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) به شهر تهران وارد می‌شوند، اما تهران سهمی به عنوان مقصد "گردشگری" ندارد و بیشتر شهرهای شیراز، اصفهان، کاشان و ... به عنوان مقصد گردشگری انتخاب می‌شوند، لذا باید فرصتی برای گردشگران داخلی و خارجی و حتی اهالی خود تهران ایجاد کرد تا این شهر را و ویژگی‌های آن را بهتر بشناسند؛ در این مسیر ساماندهی تابلوهای گردشگری امکان شناسایی هر چه‌ بیشتر اماکن کلانشهر تهران را فراهم می‌کند.

کد خبر 441925

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار