مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه نزدیک به ۲۰۰ طرح با موضوع ماه مبارک رمضان برای ما ارسال شد، گفت: مضامین برگرفته از آموزه های جان بخش قرآنی با خطوط کوفی، نستعلیق و آرایه های تذهیب و تجلیل بوده است.

المان مذهبي

به گزارش شهرنوشت به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، برزین ضرغامی با اشاره به المان‌های نوری نصب شده در سطح شهر به مناسبت ماه رمضان گفت: در خصوص این موضوع، ۲۵ فروردین ماه فراخوانی در سایت سازمان زیباسازی شهر تهران منتشر شد و در آن از طراحان و مجریان نورآرایی برای ارائه طرح به سازمان دعوت شد.

او افزود: تا ۵ اردیبهشت ماه به طراحان و مجریان نورآرایی برای طراحی آثار با موضوع ماه مبارک رمضان مهلت داده شد. برای کسب نتیجه بهتر در این زمینه اطلاع‌رسانی نیز انجام شد تا همه طراحان و مجریانی که با سازمان زیباسازی کار می‌کنند بتوانند از این فرصت استفاده کنند.

ضرغامی در ادامه با اشاره به این‌که نزدیک به ۲۰۰ طرح با عنوان ماه مبارک رمضان برای ما ارسال شد، بیان کرد: مضامین برگرفته از آموزه‌های جان‌بخش قرآنی با خطوط کوفی، نستعلیق و آرایه های تذهیب و تجلیل بوده است. ۱۳ المان به صورت عمومی مربوط به ماه مبارک رمضان و ۴ المان نیز ویژه شب های قدر در سطح شهر نصب شده‌اند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: ۲۳ شرکت متشکل از هنرمند و طراح آثار خود را برای سازمان زیباسازی ارسال کردند. از بین ۲۰۰ طرح ارسال شده ۱۷ طرح انتخاب و نسبت به ساخت و نصب آنها اقدام‌ شد.  

او اضافه کرد: همه طرح ها تا دهم ماه مبارک رمضان روی پل‌های سواره در اتوبان ها و میادین شهری نصب شدند.  

ضرغامی گفت: حدود ۵۰ هزار متر ریسه‌کشی در محورهای خیابان ولی عصر (عج) (راه آهن تا تجریش)، خیابان آزادی، انقلاب، شریعتی و میدان هفت تیر انجام شده است. بعد از ایام شهادت حضرت علی (ع) این ریسه‌ها مجدد روشن می‌شوند و تا ایام عید روشن می‌مانند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران یادآور شد: المان‌های نوری در سطح شهر با اسم‌های شادی، ترنج کامیلا نصب شده‌اند. همچنین در برج میلاد که یکی از مکان‌های برگزاری جشن‌های ماه مبارک رمضان است نیز ۹ المان با تم رمضان (صلوات، بسم الله الرحمن الرحیم، یا فاطمه الزهرا، تذهیب، بته جقه‌، گبه و کپر) نصب شده است.

او گفت: ۱۵ المان هم در بوستان بسیج منطقه ۱۴ نصب شده‌است.

کد خبر 441710

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار