همشهری آنلاین: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سیل در سال زارعی جاری ۱۴ هزار کیلومتر از راه های کشور و همچنین سه هزار متر پل را تخریب کرده است.

سيل جاده خسارت

عبدالهاشم حسن نیا در حاشیه تقدیر از راهداران استان بوشهر که در جریان کمک رسانی به هم وطنان در استانهای سیل زده خوزستان و لرستان حاضر بودند درگفت وگو با ایرنا با بیان این خبر، افزود: هرچند تلاش‌های زیادی برای باز شدن راه های اصلی، فرعی و روستایی شده اما براساس برآوردهای انجام شده سیل ۳۴ هزار میلیارد ریال به این بخش خسارت وارد کرده است.

وی بیان کرد: در زمان حاضر نیروهای راهداری در مناطق سیل زده حدود ۴۰۰ متر پل موقت نصب کرده و به جای بخش‌هایی از پل‌های بزرگ تخریب شده پل‌های خرپای فلزی کارگذاشته شده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: همچنین همه راه‌های روستایی و فرعی که دچار آب بردگی شده بودند با اجرای لوله‌های بتنی فلزی ترمیم شده است امید می رود با تامین اعتبار لازم ملی ترمیم‌های اساسی قبل از شروع بارندگی‌های زمستان انجام شود.

وی ادامه داد: احداث پل‌های تخریب شده فرصتی ۲ساله نیاز دارد که انتظار می‌رود با تامین اعتبار لازم کار احداث و ترمیم آنها در این مدت انجام شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در خصوص بهبود و ارتقای ایمنی جاده‌های کشور گفت: برای بهبود و ارتقای ایمنی جاده‌ها سالانه ۸۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که از این منابع تنها حدود۳۰  تا ۳۵ درصد تامین می‌شود.

وی اضافه کرد: کمبود نقدینگی باعث می‌شود اعتبار لازم برای ایمنی جاده‌ها تامین نشود و در این بخش با عقب ماندگی‌هایی روبه رو باشیم.

حسن نیا ادامه داد: در ارستای ارتقای ایمنی جاده‌ها امسال از طریق قانون بودجه هزار و ۵۰۰ گارد نیوجرسی در مسیر راه‌های شریانی و اصلی کشور و ۲هزار دوربین کنترل سرعت با موافقت سازمان مدیریت و برنامه ریزی عملیاتی و اجرایی می‌شود.

کد خبر 441467

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =