همشهری‌آنلاین: شهردار تهران در آئین واگذاری زمین موزه ایران درودی بر اهمیت فعالیت های فرهنگی در مدیریت شهری تاکید کرد و گفت: امروز دیگر ساختمان‌های بلند ثروت یک شهر نیستند.

آيين گشايش موزه ايران درودي

به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی، شهردار تهران عصر سه‌شنبه ۳۱ خرداد به خیابان یوسف‌آباد رفت تا در کنار این نقاش شهیر و پیشکسوت و چند تن از اعضای شورای‌شهر در آیین واگذاری زمین موزه ایران درودی حضور یابد.

او در این مراسم با اشاره به این آیه از قرآن که خداوند زیبا است و زیبایی را دوست دارد، گفت: تشکر می‌کنم از سرکار استاد خانم ایران درودی که با آثار زیبایتان این مظهر زیبایی را مدام به یاد ما آورده و می‌آورید.

حناچی ادامه داد: با همت اعضای محترم شورای شهر اتفاق خوبی در تهران در حال افتادن است و ثروتی به ثروت‌های فرهنگی شهر اضافه خواهد شد. امروز ساختمان‌های بلند یا مال‌های بزرگ تجاری ثروت‌های یک شهر نیستند بلکه ارزش‌های هنرمندانه و معمارانه و زیبایی‌شناسانه یک شهر است که به جاذبه‌های آن می‌افزاید و با خلاقیت آن شهر را تبدیل به مقصد می‌کند.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنانش گفت: شهرهای موفق دنیا به این می‌بالند که تعداد زیادی از گالری‌های مخصوص هنرمندان خود را در خود دارند و حتی موتور محرک اقتصاد آن شهر محسوب می‌شود. 

او دوباره خطاب به ایران درودی گفت: تشکر می‌کنم از این‌که آثارتان را به شهر هدیه و فضایی فراهم کردید تا این آثار جاودانه بمانند و همواره مردم شما و هنرتان را به یاد داشته باشند. ممنونم که ارزشی به ارزش‌های شهر اضافه کردید. ما در شورای شهر و شهرداری صرفا بستر این کار را آماده می‌کینم و اصل کار را شما کردید.

حناچی افزود: امیدوارم شهرمان جزو زیباترین شهرهای دنیا شود، که هست. ما کمترین شهری در دنیا داریم که زیبایی‌هایی مثل رشته کوه البرز در کنار خودش داشته باشد؛ مشکل این است که این‌ها را فراموش کرده‌ایم. هر چیزی که واجد ارزش است باید مورد حفاظت قرار بگیرد.

او گفت: تشکر می‌کنم از این که ما را وادار کردید تا کمک کنیم بستر این کار فراهم شود. همچنین از جناب دکتر درویش هم تشکر می‌کنیم که با طراحی‌شان این مجموعه را پرآوازه‌تر هم خواهند کرد.

شهردار تهران در پایان خاطرنشان کرد: سرکار خانم درودی می‌توانستند مثل خیلی از هنرمندان آثارشان را به گالری‌های مختلف دنیا بفروشند اما ترجیح دادند که آثارشان را به شهر هدیه بدهند. امیدوارم همگی با هم به زودی برای افتتاح این موزه بیاییم.

گفتنی است در این مراسم حناچی ابلاغیه خود برای آغاز پروژه موزه ایران درودی را نیز به این نقاش تقدیم کرد.

کد خبر 441283

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار