همشهری آنلاین: فرمانده انتظامی استان مازندران از شناسایی و دستگیری دو متهم به زمین خواری به ارزش ۸ میلیارد ریال در شهرستان "میاندورود" خبر داد.

زمين خواري

به گزارش ایلنا، سردار "سید محمود میرفیضی" با اعلام این خبر گفت: در پی مراجعه و طرح شکایت نماینده حقوقی اداره منابع طبیعی شهرستان میاندورود، مبنی برتصرف بیش از ۱۸ هزار متر مربع از اراضی ملی و جنگلی این شهرستان از سوی افرادی در یکی از مناطق جنگلی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار فرماندهی انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی و شناسایی دو متهم به زمین خواری، ماموران انتظامی شهرستان میاندورود با هماهنگی قضائی و با حضور نماینده اداره منابع طبیعی شهرستان در عملیاتی پلیسی، اراضی تصرف شده به میزان ۱۸ هزار متر مربع را به صورت کامل آزادسازی و به دامان طبیعت بازگردانده شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه برابر اعلام کارشناسان، ارزش ریالی زمین‌های آزاد شده ۸ میلیارد ریال اعلام شده، افزود: دو متهم این پرونده پس از دستگیری برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

سردار میرفیضی با بیان این که تصرف غیرقانونی و ساخت و ساز غیر مجاز در حریم جنگل، دریا و رودخانه‌ها خسارت‌های جبران ناپذیر به اراضی ملی و منابع طبیعی می زند، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه ساخت و سازهای غیرقانونی در اراضی ملی مراتب را سریعاً به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

کد خبر 440239

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =