همشهری‌آنلاین: شهردار تهران در حاشیه افتتاح ۲۰ پروژه منطقه ۶ و بهره‌برداری از مرکز مدیریت پسماند بیهقی بر ضرورت بازیافت و تاثیر آن در کاهش مشکلات زیست‌محیطی تأکید کرد.

حناچي در مراسم افتتاح 20 پروژه شهري

به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی عصر سه‌شنبه ۲۷ فروردین در حاشیه افتتاح ۲۰ پروژه منطقه ۶ و بهره‌برداری از مرکز مدیریت پسماند بیهقی، در جمع خبرنگاران گفت: طرحی که اکنون می‌بینید، تنها وجه مالی ندارد، چراکه بُعد تفکیک زباله از مبدأ در آن اهمیت بیشتری دارد. ما در تهران روزانه ۹ هزار تن زباله را از شهر خارج می‌کردیم. شکل‌گیری این مراکز تفکیک، که با همکاری مردم تقویت می‌شوند، از حمل زباله به مراکز دفن می‌کاهد و بر امکان بازیافت کامل زباله می‌افزاید.

حناچی افزود: روزانه در منطقه ۶ بیش از ۲۵۰ تن زباله جمع‌آوری می‌شود که با این کار بیش از ۴۸ تن از آن به شکل بازیافت کاسته می‌شود؛ این مقدار امکان افزایش نیز دارد و مردم می‌توانند به این روند کمک کنند.  
شهردار تهران با اشاره به این‌که چندین مورد از این مراکز را در پایتخت احداث می‌کنیم، گفت: اصل این است که بخش عمده‌ای از زباله‌ها قابل بازیافت محسوب شود.

او در ادامه تصریح کرد: سلامت شهروندان برای ما بسیار اهمیت دارد. درست است که شکل‌گیری و تجهیز این مراکز هزینه زیادی دارد، اما معتقدیم که بازیافت زباله بخش عمده‌ای از هرینه‌ها را برمی‌گرداند و مشکلات زیست‌محیطی را نیز کاهش خواهد داد.  

حناچی درمورد تصویب نرخ افزایش کرایه تاکسی‌ها در شورا نیز گفت: اول باید شورا تصویب کند تا بعد آن را به دولت ببریم، مصوبه این مورد هنوز کتبا به دست بنده نرسیده است.

شهردار تهران همچنین درباره لیست ۱۰۰نفره افرادی که املاک شهرداری تهران را پس نمی‌دهند، تصریح کرد: این موضوع نیز در حال پیگیری است، و اگر در این مورد با مشکلی مواجه شویم، به شورا مراجعه می‌کنیم.

کد خبر 437540

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار