همشهری آنلاین: مطابق آمار رسمی، منطقه یک تهران با متوسط قیمت ۲۴ میلیون و ۵۵۵ هزار تومان برای هر مترمربع واحد مسکونی گران‌ترین منطقه پایتخت در اسفند ماه ۹۷ بوده است.

مسکن

به گزارش تسنیم، بر اساس آمار وزارت راه و شهرسازی، هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه یک تهران ۲۴ میلیون و ۵۵۵ هزار تومان بوده که در مقایسه با متوسط قیمت ماه پیش از آن (بهمن) و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۹.۳ , ۱۰۱.۸ درصدی افزایش یافته است.

منطقه ۳ تهران پس از منطقه یک، با متوسط قیمت ۱۹ میلیون و ۳۴۶ هزار تومان در رده دوم گران‌ترین مناطق تهران قرار گرفته است. متوسط قیمت این منطقه در مقایسه با ماه پیش از آن و ماه مشابه سال گذشته به ترتیب ۸.۹ و ۹۰.۲ درصد رشد داشته است. متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه ۲ نیز در اسفند ماه سال گذشته عدد ۱۶ میلیون و ۹۰۳ هزارتومان را ثبت کرد تا در رده سومین منطقه گران پایتخت قرار گیرد.

ارزان‌ترین خانه‌ها در منطقه ۲۰ قرار دارد. متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در این منطقه ۴ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه پیش از آن منفی ۹.۲ درصد رشد داشته است. در مقایسه با ماه مشابه سال ۹۶ نیز متوسط قیمت مسکن در این منطقه ۵۴.۳ درصد افزایش یافته است.

پس از این منطقه، متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه ۱۸ با ۴ میلیون و ۷۲۲ هزار تومان، منطقه ۱۷ با ۵ میلیون و ۳۷۹ هزار تومان و منطقه ۱۹ با ۵ میلیون و ۷۱۲ هزار تومان کمترین قیمت‌های ثبت شده برای اسفند ماه ۹۷ هستند.

کد خبر 437301

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =