همشهری آنلاین: مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از افتتاح نخستین طرح مسکن امید پایتخت در روز یکشنبه ۱۸ فروردین ماه با حضور رئیس‌جمهوری خبر داد.

مسکن امید

به گزارش ایرنا، کاوه حاجی علی اکبری در این باره اظهار داشت: پروژه بهاران شرقی به عنوان نخستین طرح مسکن امید شهر تهران در زمینی بالغ بر ۲ هکتار و با زیربنای ناخالص ۴۷ هزار مترمربع در قالب ۹ بلوک و با تعداد ۳۲۴ واحد مسکونی و ۶۳ واحد تجاری در مجاورت بافت‌های فرسوده منطقه ۱۸ ساخته شده است.

وی ادامه داد: این مجتمع با مشارکت شهرداری تهران و بخش خصوصی در راستای اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار با بهره‌مندی از توان مهندسان و کارگران ایرانی و استفاده از مصالح درجه یک ایرانی انجام شده است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران افزود: تمام واحدهای متعلق به شهرداری در این پروژه به تهاتر با املاک واقع در محدوده پروژه‌های خدماتی و بازگشایی معابر در محلات فرسوده و ناکارآمد مناطق ۱۸ و ۱۷ اختصاص پیدا می‌کند.

به گفته حاجی علی اکبری، پروژه بهاران شرقی روز یکشنبه ١٨ فروردین ماه توسط رییس‌جمهوری و شهردار تهران افتتاح خواهد شد.

طرح مسکن امید، در قالب بازسازی واحدهای مسکونی بافت‌های فرسوده و اجرای طرح‌های محرک بازآفرینی شهری سرآغازی برای دمیدن دوباره روح زندگی در کالبد نیمه جان این بخش از شهرهای بزرگ در کشور است.

یکصد هزار واحد مسکونی محله‌ای در کشور برای بازآفرینی تعریف شده که عملیات اجرایی آن باید در ۲ سال انجام شود و هر سال محله‌های جدید برای بازآفرینی به این مجموعه افزوده خواهد شد.

۲ هزار و ۷۰۰ محله با بافت فرسوده در کشور برای بازآفرینی یا طرح مسکن امید هدفگذاری شده است.

کد خبر 436316

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار