همشهری آنلاین: جلیقه زردهای فرانسه برای بیستمین هفته متوالی برای انجام تظاهرات ضد دولتی به خیابان‌ها آمدند.

جلیقه زردها در «برج ایفل»

به گزارش خبرگزاری فرانسه، جلیقه زردهای فرانسه برای بیستمین هفته متوالی برای انجام تظاهرات ضد دولتی به خیابان‌ها آمدند.

این در حالی است که حضور نیروهای پلیس در کاخ الیزه و مجمع ملی فرانسه شرایط امنیتی را در اطراف این مناطق به وجود آورده بود.

«امانوئل ماکرون»، رئیس جمهوری فرانسه با آغاز تور سراسری به عنوان بخشی از «بحث ملی بزرگ» با هدف تشویق شهروندان به بیان نظرات خود از طریق گفتگوهای سازنده نسبت به تظاهرات امروز واکنش نشان داد.

تظاهرات سراسری در فرانسه از روز ۱۷ نوامبر به خاطر افزایش مالیات سوخت آغاز شد اما بلافاصله تبدیل به تظاهرات گسترده ضددولتی شد.

اگرچه در هفته های اخیر تعداد معترضان کاهش پیدا کرده است اما معترضانی که هنوز در خیابان ها هستند مصمم تر از قبل به دنبال رسیدن به هدف خود یعنی برکناری ماکرون از قدرت هستند.

گزارش ها حاکی از آن است که امروز حدود ۳۰۰ تظاهر کننده در ایستگاه قطار Gare de l'Est تجمع کرده بودند و راهپیمایی گسترده‌ای هم در نزدیکی برج ایفل برگزار شد.

یکی از تظاهرکنندگان در این باره گفت:ما هنوز یک هدف مشابه داریم و آن عدالت اجتماعی است به ویژه در زمانی که باید تصمیمات اقتصادی اتخاذ شود.

ادامه تظاهرات در فرانسه در حالی است که مقامات فرانسوی برگزاری حرکت های اعتراضی در شهرهای بزرگ ممنوع شده است.

افرادی که در تظاهرات شرکت می‌کنند تهید به جریمه های ۱۳۵ یورویی شده‌اند.

شنبه هفته گذشته حدود ۴۰ هزار و ۵۰۰ تظاهرکننده در سراسر فرانسه دست به تظاهرات زده و اعلام کردند که تا رسیدن به خواسته های خود دست از تظاهرات برنمی دارند.

  • خبرگزاری شبستان
کد خبر 435964

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

دیدگاه خوانندگان