چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: رئیس کمیسیون اروپا واکنش منفی و ناامیدکننده‌ای نسبت به مذاکرات برگزیت نشان داده است.

واکنش یونکر به شکست مذاکرات برگزیت
به گزارش رویترز، ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا امروز چهارشنبه و در آستانه نشست این هفته اتحادیه اروپا تاکید کرد: اتحادیه اروپا تاکنون اقدامات زیادی را برای همراهی با بریتانیا بر سر برگزیت انجام داده است و دیگر نمی تواند اقدامات بیشتری را در این زمینه انجام دهد.

رئیس کمیسیون اروپا در ادامه ضمن ابراز ناامیدی نسبت به پیشرفت مذاکرات هفته جاری اتحادیه اروپا بر سر برگزیت، گفت: هیچ گونه مذاکره مجدد و مذاکرات جدیدی درباره برگزیت وجود نخواهد داشت، هیچ ضمانت دیگری علاوه بر ضمانت هایی که قبلا داده شده است، به لندن داده نخواهد شد. ما به طور چشمگیری به سوی بریتانیا حرکت کرده ایم و دیگر هیچ تحرک و اقدام دیگری از سوی اتحادیه اروپا وجود نخواهد داشت.

در حالی که انگلیس باید تا 9 روز دیگر رسما از اتحادیه اروپا خارج شود، هنوز به درستی مشخص نیست سرنوشت برگزیت چه خواهد بود.

اگر انگلیس نتواند تا 29 مارس (9 فروردین) به توافق نهایی بر سر برگزیت با اتحادیه اروپا دست یابد، در نهایت مجبور به خروج بدون نظم از این اتحادیه خواهد شد.

یونکر افزود: تا جایی که من می دانم نامه ترزا می نخست وزیر انگلیس به اتحادیه اروپا هنوز نرسیده است.

پیش از این شبکه های خبری بی بی سی و اسکای نیوز اعلام کردند که ترزا می با ارسال نامه ای به اتحادیه اروپا خواستار تمدید مهلت مذاکرات برگزیت شده است.

کد خبر 435138

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز