سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: وضعیت بازار در حالی که رئیس اتحادیه خشکبار و آجیل فروش خبر کاهش تقاضا برای آجیل در بازار شب عید را تکذیب می‌کند، نشان می‌دهد که نه تنها قدرت مشتریان برای خرید آجیل کم‌تر شده است، بلکه مردم غالباً نوع و کیفیت خاصی از این محصول را برای نوروزشان خریداری می‌کنند که ارزان‌تر است.

بالا و پایین بازار آجیل شب عید و خریدهای متفاوت

به گزارش ایسنا، چندی پیش خبری در رسانه‌ها مبنی بر کاهش تقاضای ۹۵ درصدی آجیل و خشکبار در کشور و برخی خبرهای آجیلی دیگر، مصطفی احمدی – رئیس اتحادیه خشکبار و آجیل فروش – ضمن تکذیب این اخبار منتشر شده که برخی رسانه به نقل از خود او منتشر کرده بودند، به ایسنا گفت: طی هفته گذشته هیچ مصاحبه‌ای با رسانه‌ها نداشتم و چنین اخباری کاملاً کذب و با هدف ضربه زدن به بازار آجیل و خشکبار است.

وی افزود: دروغ‌های آجیلی که اخیراً مطرح شد را تکذیب می‌کنم و اتفاقاً در هفته گذشته وضعیت مناسب و استقبال خوبی از آجیل و خشکبار صورت گرفت، اما متأسفانه نه تنها در برخی رسانه‌ها دروغ‌هایی منتشر شد بلکه در صدا و سیما نیز کاملاً غیر واقعی ادعای آجیل ۳۰۰ هزار تومانی مطرح شد که اصلاً درست نیست و در بازار چنین قیمت‌هایی وجود ندارد.

این اظهارات در حالی مطرح شد که مشاهدات میدانی خبرنگار ایسنا از بازار تهران نشان می‌دهد که مردم گرچه تقاضایشان برای خرید آجیل شب عید تا حد بسیاری کاهش نیافته، اما به شدت به سمت و سوی خرید نوع و کیفیت خاصی از آجیل که اتفاقاً ارزان‌تر است روی آورده‌اند و به نظر می‌رسد نخریدن آن‌ها مختص نوع خاص از این محصول مانند پسته، بادام و… است.

یکی از مغازه‌هایی که در بازار تهران کنار سبزه میدان آجیل می‌فروخت، تردد بسیاری در آن شکل می‌گرفت، اما مردم عمدتاً یا آجیل با قیمت پایین‌تر از او طلب می‌کردند یا آجیل چهار مغز بدون پسته، فروشنده این مغازه می‌گفت گران شدن آجیل به ضرر ما هم تمام شده است چرا که دیگر نمی‌توانیم مانند سال‌های گذشته فروش مناسبی داشته باشیم.

در بازار تهران و دیگر آجیل فروشی‌های سطح شهر قیمت هر کیلوگرم پسته بسته به نوع آن از ۱۴۰ تا حدود ۲۵۰ هزار تومان، مغز بادام از ۱۷۰ تا ۱۹۰ هزار تومان، آجیل چهار مغز از ۱۹۰ هزار تومان تا ۲۵۰ هزار تومان، آجیل بدون پسته از ۱۲۰ هزار تومان تا ۱۷۰ هزار تومان و دیگر اقلام آجیل و خشکبار هم به همین صورت با افزایش قیمت‌های عجیب و غریبی مواجه شده است.

کد خبر 435089

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز