همشهری‌آنلاین: سخنگو سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اقدام‌های این سازمان را در طرح استقبال از بهار تشریح کرد و از حضور آتش‌نشانان در هزار نقطه از شهر در روز چهارشنبه‌سوری خبر داد.

آتش‌نشاني

جلال ملکی در گفت‌وگو با شهرنوشت با اشاره به اقدام‌های سازمان آتش‌نشانی در طرح استقبال از بهار اظهار کرد: از ابتدا اسفند ماه امسال استقرار آتش‌نشانان در نقاط مختلف شهر تهران از جمله مراکز خرید، چهارراه‌ها و مناطق تجمعی آغاز شده است.

ملکی با اشاره به استقرار آتش‌نشانان در ۲۶۰ نقطه شهر تهران اضافه کرد: آتش‌نشانان در دو نوبت صبح و بعدازظهر در این نقاط حضور پیدا می‌کنند؛ هدف از این استقرارها این است که در صورت بروز حوادث احتمالی و باتوجه به ترافیک و شلوغی معابر، زمان رسیدن آتش‌نشانان به محل حادثه کاهش پیدا کند.

سخنگوی آتش‌نشانی شهرداری تهران با بیان این‌که در شب چهارشنبه سوری امسال تمام ۵۰۰۰ نیروی عملیاتی آتش‌نشانی آماده باش هستند و نیروهای غیرشیفت هم فراخوانده می شوند، عنوان کرد: این نیروها در ۱۰۰۰ نقطه مختلف شهر به غیر از ۱۳۰ ایستگاه آتش‌نشانی مستقر خواهند شد.

ملکی با اشاره به حضور آتش‌نشانان در مدارس پایتخت و مراکز تجمعی با رویکرد چهارشنبه‌سوری تصریح کرد: این کارشناسان با حضور در مدارس، دانش‌آموزان را با خطرات ناشی از استفاده از مواد محترقه آشنا خواهند کرد.

او در تشریح دیگر اقدامات انجام شده در طرح استقبال از بهار عنوان کرد: با توجه به نزدیک شدن به فصل بهار ۲۲ ایستگاه در مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران به صورت پایلوت برای استقبال از بهار آماده می‌شوند.

سخنگوی آتش‌نشانی شهرداری تهران با اشاره به حضور آتش نشانان مستقر در مبادی ورودی شهر تهران افزود: در ۷ ورودی شهر تهران با توجه به تجمع و وجود خودروها آتش نشانان به صورت ۲۴ ساعته مستقر هستند.

ملکی همچنین از حضور آتش‌نشانان در نمایشگاه‌های بهاره شهر تهران برای حفظ ایمنی شهروندان خبر داد.

او با اشاره به فعالیت پیاپی کمپین «نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک» در سومین سال متوالی عنوان کرد: این کمیپین با حضور روابط عمومی‌های آتش‌نشانی کلانشهرها در پایتخت، امسال به صورت ملی برپا خواهد شد.

کد خبر 434190

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha