همشهری آنلاین: معاون وزیر بهداشت از قاچاق دارو و برخی از ملزومات‌پزشکی به ویژه در حوزه بیماران خاص توسط افراد سودجو خبر داد و گفت:‌ وزارت بهداشت برای مقابله با این موضوع تمهیداتی را در نظر گرفته است.

دارو

قاسم جان‌بابایی در گفت‌وگو با  فارس، ‌در ارتباط با داروی بیماران خاص اظهار داشت: علیرغم همه مشکلاتی که می‌تواند در حوزه دارو و ملزومات پزشکی ایجاد شود، مشکل جدی در زمینه قاچاق دارو و ملزومات به ویژه برای بیماران خاص توسط افراد سودجو داشته‌ایم.

وی افزود: از آنجایی که داروها با یارانه دولتی در کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها برای بیماران خاص ارزان ارائه می‌شود لذا این مسئله سبب شد برخی از افراد سودجو داروهایی همچون آلبومین را از مرز خارج کنند.

معاون وزیر بهداشت در ارتباط با تمهیدات پیش‌بینی شده جهت پیشگیری از این مسئله گفت:‌سهمیه‌ای شدن دارو و ارائه به اندازه و حساب شده آن در پیشگیری از این مسئله بسیار حائز اهمیت است همچنین بنا داریم که ارائه دارو از طریق نسخ الکترونیک انجام شود تا جلوی سوء استفاده را بگیریم.

وی با بیان اینکه توزیع داروی بیهوشی امسال در کشور بی‌سابقه بود، گفت: متأسفانه گاهی افراد سودجو داروها را همچون سوخت قاچاق می‌کنند و وزارت بهداشت تمهیدات لازم را جهت مقابله با این مسئله را مدنظر قرار داده است.

کد خبر 433908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی