سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هشدار داد که اگر دونالد ترامپ قطعنامه قانون گذاران علیه اعلام وضعیت اضطراری را وتو کند، با او در کنگره و دادگاه خواهد جنگید.

پلوسی

به گزارش العالم پلوسی اظهار داشت: ما در کنگره با او خواهیم جنگید. ما در دادگاه ها و در دیوان افکارعمومی با او خواهیم جنگید. کاری که ترامپ می کند اشتباه است و جمهوریخواهان نیز این را می دانند.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا افزود که اعلام وضعیت اضطراری «نظام نظارت و کنترل ما را تضعیف می کند».

وی افزود که سناتورهای جمهوریخواه از ترامپ خواسته اند تا فرمان اجرایی خود درباره وضعیت اضطراری را لغو کند زیرا اقدام او «قانون اساسی آمریکا را تضعیف می کند».

هفته گذشته مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب قطعنامه ای مخالفت خود را با وضعیت اضطراری اعلام کرد. این درحالی است که سناتورها نیز آماده می شود تا قطعنامه مشابهی را تصویب کنند. پیش بینی می شود ترامپ اقدام کنگره علیه وضعیت اضطراری را وتو کند.

ترامپ خواستار 5.7 میلیارد دلار برای ساخت دیوار در مرز مکزیک شده است. اما کنگره فقط حدود 1.4 میلیارد دلار از این بودجه درخواستی را تامین کرده است. ترامپ برای آنکه بتواند بودجه بخش های دیگر دولت را به ساخت دیوار اختصاص دهد، وضعیت اضطراری اعلام کرد.

این اقدام حتی با مخالفت جمهوریخواهان مواجه شد و شماری از ایالت‌های آمریکا که تحت کنترل دموکرات ها هستند از دولت ترامپ شکایت کردند.

کد خبر 433723

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha