همشهری آنلاین: وزیر آموزش و پرورش گفت: دولت تصمیمی برای واگذاری هزینه آموزش و پرورش به مردم ندارد.

سيد محمد بطحايي

به گزارش تسنیم، سیدمحمد بطحایی در مراسم اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای مدارس غیردولتی که در مصلی تهران برگزار شد، اظهار کرد: با تخلفی که در یکی دو مدرسه رخ می‌دهد زحمات طاقت‌فرسای همکارانم که دوش‌به‌دوش دولت خدمت می‌کنند نادیده گرفته می‌شود و نباید اینگونه باشد.

وی با اشاره به اینکه تجربه برگزاری اولین نمایشگاه دستاوردهای مدارس غیردولتی بسیار می‌تواند برای نظام آموزش و پرورش مفید واقع شود و نوعی کارگاه آموزشی علوم و فنون مدرسه‌داری است، تصریح کرد: تجارب مدارس در این نمایشگاه در تبادل دانش و تجربه می‌تواند بسیار موثر باشد.

مجتبی زینی‌وند، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش‌وپرورش نیز با بیان اینکه رشد و تربیت ابعاد وجودی دانش‌آموزان، بارور شدن استعدادها و بهبود مهارت‌ها در دانش‌آموزان جز در پرتو آموزش‌وپرورش متعالی امکان‌پذیر نیست، افزود: با توجه به هزینه‌های بالا قطعا دولت به تنهایی قادر به ایجاد آموزش و پرورش متعالی نخواهد بود.

وی ادامه دارد: با افزایش جمعیت، تقاضای اجتماعی برای آموزش و پرورش با کیفیت افرایش یافته است. به موازات افزایش مطالبات، در عین حال با توجه به امکانات و ظرفیت‌های موجود، دولت راهی جز خروج از تصدی‌گری و برون‌سپاری ندارد.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه بودجه آموزش‌وپرورش در سال آتی به بیش از ۴۵ هزار میلیارد تومان می‌رسد اما قطعا پاسخگوی نیازها نیست، اضافه کرد: راهی جز تمسک به اراده، توان و سرمایه بیکران مادی و معنوی مردم و توسعه مشارکت‌ها نیست.

زینی‌وند با تاکید بر اینکه مشارکت یک امر پذیرفته شده جهانی است، گفت: در کشور ما مشارکت و مشورت با فرهنگ غنی اسلامی آمیخته شده و نمی‌توانیم آموزش‌وپرورش را از حمایت‌های معنوی فکری و مالی بی‌بهره کنیم. هر مدرسه غیردولتی از تجربه ۳۰ ساله موسسان بهره‌مند است. یکی از ویژگی‌های مدارس غیردولتی استفاده از همین تجارب و انتقال آن به معلمان آموزش‌دیده، باانگیزه و جوان است، همین امر عامل پیشرو بودن مدارس غیردولتی است.

کد خبر 433149
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha