همشهری آنلاین: رئیس دانشگاه خوارزمی گفت: به دلیل مسائل مالی، سازمان امور دانشجویان ارز دانشجویی و تعداد آن را کاهش داد.

ارز دانشجويي

به گزارش ایرنا، عزیزالله حبیبی،   در نشست هم‌اندیشی ارتقاء پنج دانشگاه و پنج واحد پژوهشی که در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، افزود: یکی از اقدامات برجسته وزارت علوم، ارتقاء دانشگاه‌ها، است که اهداف بلندی دارد و افقی پیش روی دانشگاه‌ها قرار میدهد که بر پیشرفت و توسعه قشر جوان اثر می‌گذارد.

وی ادامه داد: برای هر نوع هدف گذاری و ماموریتی باید به الزامات، ابزار و مقدمات آن هم توجه شایسته شود. ارتقاء دانشگاه‌ها یعنی افزایش استانداردها و افزایش سطح خدمات از نظر سخت افزاری و نرم افزاری و برای دستیابی به این هدف، در جو داخلی دانشگاه، نیازمند حمایت بیشتری هستیم.

رئیس دانشگاه خوارزمی در مورد بالاتر بودن سطح سواد برخی استادان و دانشجویان ایرانی، تاکید کرد: استادان و دانشجویان ما ویژگی‌های برجسته و فاخری دارند و با همین سطح فعلی علمی از دانشجویان سایر دانشگاه‌ها بالاترند، اما در امور آزمایشگاهی بیگانه و حتی عقب‌تر هستند.

به گفته حبیبی، از جهت بین المللی و روابط، آنچه تاکنون هدف گذاری شده، در معرض خطر است. از نظر مبادلات پولی، ریالی، ارزی و حمایت‌های کنسولی سدهای عظیمی مقابل دانشجویان و استادان است و دانشجویان با این اعتبار نمی‌توانند به دنبال فرصت مطالعاتی باشند.

کد خبر 432782

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار