همشهری آنلاین: رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: راه‌اندازی گشت مشترک با بسیج و سپاه، یا گشت خصوصی در نگهبانی از منازل و استفاده از فناوری و حسگر کنترل از منازل از پیشنهادهایی که است قرار است انجام می‌شود.

پلیس اصفهان چند زبانه شد

به گزارش فارس، سردار محمد شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا در جمع خبرنگاران با ارائه توصیه‌هایی به خانواده‌ها در ایام‌ نوروز، اظهار داشت: مردم در تحویل فرش‌ها به قالیشویی‌ها اطمینان لازم و کافی را داشته باشند و استعلامات لازم را از منابع آگاه انجام دهند تا در روزهای پایانی سال دچار مشکل نشوند.

شرفی در خصوص حمل پول توسط شهروندان برای خرید در پایان سال بخصوص خانم‌ها، گفت: خانواده‌ها در خریدهای خود دقت کرده و از مراکز معتبر خریداری کنند و رمز کارت‌های بانکی را در اختیار دیگران قرار ندهند و در صورت مشاهده افراد مشکوک به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

وی تاکید کرد: عده‌ای سودجو امنیت عمومی به خطر می‌اندازند و با ساختن ترقه‌های دست‌ساز باعث می‌شوند تا امنیت و جان مردم در خطر باشد. پلیس شرق استان تهران نیز در حوزه کشف مواد منفجره عملکرد خوبی دارد و پلیس پیشگیری به جد این موارد را پیگیری می‌کند و با افراد خاطی که با جان مردم را به خطر می‌اندازد برخورد می‌کند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در ادامه یادآور شد: پیش‌بینی لازم در خصوص سفرهای پایان سال توسط ناجا دیده شده و در همه جا پلیس در کنار مردم بوده و خدمتگزار و خادم مردم است.

شرفی گفت: میانگین حضور پلیس در وقوع جرم بین ۷ الی ۱۰ دقیقه است و یکی از سوال‌های مردم همین است، به زودی منظومه‌های گشت پلیس در حال طراحی است و همه معاونت‌ها در این برنامه حضور خواهند داشت تا زمان حضور پلیس در محل جرم کاهش خواهد پیدا کند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا اذعان داشت: پلیس شرق انتظامی استان تهران به ۸۰ دوربین کنترل سرعت مجهز می‌شود و تمامی ماشین‌های گشت مجهز به ای بی اس می‌شود.

شرفی بیان داشت: پلیس در این حوزه امتحان خود را پس داده و در این ایام تعطیلات سال گذشته افزایش سرقت نداشته است چرا که معتادین، افراد شرور و سارقین را در شرق استان تهران جمع‌آوری کرده و در ایام نوروز تحت کنترل قرار داشتند.

وی اظهار داشت: پلیس پیشگیری شرق استان در حوزه‌های مختلف از قبیل قتل، سرقت مسلحانه، سرقت از بانک عملکرد خوبی داشته و کارنامه پلیس شرق استان در حوزه کشفیات که نمایشگاه آن بر پا شده بسیار خوب بوده است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا افزود: در حوزه وقوع جرم عملکرد پلیس شرق استان تهران بسیار مطلوب بوده و در صورت وقوع بلافاصله اقدام منسجم صورت گرفته و افراد خاطی دستگیر شدند.

شرفی گفت: در حوزه کشفیات کالا قاچاق و کالاهای ممنوعه از پلیس شرق استان امتیازات خیلی خوبی کسب کرده است و در سطح استان جزء واحدهای خوب پلیس است.

وی تصریح کرد: پلیس با توجه به پیشرفت‌های صورت گرفته در علم و فناوری امکانات و تجهیزات خوبی را با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده در اختیار پلیس شرق استان قرار داده و در جذب نیروی انسانی کارآمد در حوزه علم و فناوری بسیار موفق بوده و جزوه نواحی ممتاز است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: برنامه‌های کلی ناجا تقویت یگان‌های امداد است و باید ساختارهای یگان امداد در شرق استان تهران تقویت شود تا در خدمت‌گزاری به مردم موفق عمل کرد.

شرفی خطاب به رسانه‌ها گفت: رسانه همیشه یار و یاور پلیس بوده تا اطلاع‌رسانی مطلوب باشد. رسانه‌ها باید در روزهای پایانی سال اطلاع‌رسانی مطلوب‌تری داشته باشند و هشدارهای ایمنی پلیس را به مردم اطلاع دهند.

وی اظهار کرد: معاونت اجتماعی پلیس در راستای اطلاع رسانی در کنار مردم وظایف خود را در مدارس و مساجد به نحو احسن انجام می‌دهد.

کد خبر 432683

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =