شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه سوم اسفندماه با ۰.۴۴ درصد افزایش به ۱۳۲۹ دلار و ۴۰ سنت رسید.

طلاي جهاني

تسنیم به نقل از رویترز نوشت: در حالی که به دنبال انتشار آمارهای ضعیف از اقتصاد آمریکا ارزش دلار تضعیف شده و با توجه به چشم‌انداز تیره و تار اقتصاد جهانی تمایل به سرمایه‌گذاری در بازار طلا تقویت شده است، قیمت فلز زرد برای دومین هفته متوالی افزایش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۴۴ درصد افزایش به ۱۳۲۹ دلار و ۴۰ سنت رسید. قیمت فلز زرد در پایان معاملات هفتگی رشدی بیش از نیم درصدی را تجربه کرد. قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۰.۳۸ درصد افزایش به ۱۳۳۲ دلار و ۸۰ سنت رسید.

به دنبال انتشار صورت مذاکرات فدرال رزرو آمریکا که احتمال افزایش نرخ بهره در سال جاری را افزایش داد، قیمت فلز زرد روز پنجشنبه حدود یک درصد افت داشت.

ادوارد میر، تحلیلگر موسسه اف سی استون در این باره گفت: «قیمت طلا اندکی تقویت خواهد شد زیرا این احتمال وجود دارد که یک توافق تجاری بین آمریکا و چین به دست بیاید که این به معنای تضعیف ارزش دلار خواهد بود. رشد اقتصاد آمریکا نیز به میزان قابل توجهی در حال کند شدن است و این موجب خواهد شد تا نرخ بهره همچنان در همین حد باقی بماند.»

  • افزایش نرخ بهره موجب افزایش علاقمندی به سرمایه‌گذاری در بازار طلا می‌شود

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی روز جمعه با تغییر اندکی مواجه بود و در آستانه ثبت بزرگترین کاهش هفتگی در طی یک ماه اخیر قرار گرفت. همین کاهش موجب تقویت اشتها برای خرید طلا شده است. دلار آمریکا در دوره جنگ تجاری به یک محل امن برای سرمایه‌گذاری تبدیل شده بود، به دنبال بروز نشانه‌هایی از پیشرفت در مذاکرات تجاری تضعیف گشته است.

کد خبر 432586

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بيمه و بانك

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha