همشهری آنلاین: شبکه خبری تلویزیونی سی ان ان با قرار دادن عنوان چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران در سرتیتر اخبار امروز، دوشنبه ۲۲ بهمن خود گزارش داد: ایران همچنان نشان داده که قصدی برای تسلیم در برابر آمریکا و فشارهای بین المللی ندارد.

گزارش سي ان ان از راهپيمايي

به گزارش ایرنا، سی ان ان در گزارشی ویژه افزود: ۴۰ سال از انقلاب اسلامی که در آن شاه سرنگون شد می‌گذرد و این امر منجر به چند دهه خصومت با آمریکا شد.

'فردریک پلتن' خبرنگار این شبکه خبری تلویزیونی از تهران در این گزارش افزود: آیت الله خمینی (ره) در فوریه ۱۹۷۹ حکومت شاه را سرنگون و جمهوری اسلامی را اعلام کرد. وی ادامه داد: 'عبدالقاسم شفیعی' بازرگان ایرانی می گوید در روزهای انقلاب، گروه‌های مخالف را سازماندهی می‌کرده و اکنون انقلاب پس از ۴۰ سال نتیجه داده است.
بنابراین گزارش، عبدالقاسم شفیعی به سی ان ان گفت: معتقدم از لحاظ دینی و ایدئولوژیک انقلاب به اهداف خود دست یافته اما از منظر اقتصادی به دلیل تحریم‌ها و سوء مدیریت‌های داخلی هنوز به این اهداف دست نیافته‌ایم.

این رسانه خبری تصویری آمریکایی ادامه داد: انقلاب اسلامی همچنین خیزشی بود علیه حمایت آمریکا از شاه، در اواخر سال ۱۹۷۹ دانشجویان ایرانی به سفارت آمریکا در تهران یورش بردند و بیش از ۵۰ پرسنل سفارت را به مدت بیش از ۴۰۰ روز در اسارت قرار دادند.

سی ان ان افزود: روابط ایران و آمریکا هرگز بهبود نیافت، تندروها با وجود توضیح اخیر رهبر عالی ایران، همچنان در نماز جمعه شعار 'مرگ بر آمریکا' سر دادند، رهبر عالی ایران در روزهای اخیر این موضوع را توضیح داد که شعار مرگ بر آمریکا مرگ ترامپ، جان بولتون و پمپئو است یعنی مرگ بر دولتمردان آمریکایی و ما مشکلی با مردم آمریکا نداریم.

خبرنگار سی ان ان ادامه داد: دولت ترامپ از توافق هسته‌ای که در دولت اوباما به امضا رسید خارج شد و تحریم‌هایی برای فلج کردن اقتصاد ایران اعمال کرد.

سی ان ان افزود: آمریکا می‌گوید ایران تهدیدی برای اسراییل، متحد آمریکا در خاورمیانه است و به شدت بر برنامه موشکی ایران می‌تازد، برنامه‌ای که ایران آن را یک موضوع دفاعی می‌خواند.

خبرنگار سی ان ان گفت: ایران نشان داده که قصد سر تسلیم فرود آوردن در برابر آمریکا و فشارهای بین المللی را ندارد، ایران می گوید به برنامه ساخت موشک‌های بالستیک خود که تنها برای مقاصد دفاعی است ادامه می‌دهد، ایران برای نخستین بار ویدیویی که در آن تاسیسات زیر زمینی ساخت موشک است را منتشر کرد.

پلتن افزود: ۴۰ سال پس از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تقابل بین ایران و آمریکا ادامه دارد.

کد خبر 431360

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار