همشهری آنلاین: آتش‌سوزی در خوابگاه باشگاه فوتبال معروف فلامینگو برزیل چندین کشته به جا گذاشت. قربانیان شامل ۶ نوجوان بین ۱۴ تا ۱۷ ساله و ۴ تن از کارکنان این مجموعه هستند.

رویترز

در این آتش‌سوزی که در نخستین ساعات بامداد جمعه ۱۹ بهمن در خوابگاه تیم‌های فوتبال نوجوانان در مرکز آموزش فوتبال تیم معروف فلامینگو برزیل در شهر ریودوژانیرو روی داد، سه نفر نیز مجروح شدند که حال یکی از آنان وخیم اعلام شده است. قربانیان شامل ۶ نوجوان بین ۱۴ تا ۱۷ ساله و ۴ تن از کارکنان این مجموعه هستند.

نخستین شعله‌های آتش حدود ساعت ۵ بامداد به وقت محلی دیده شد و نیروهای آتش‌نشانی دو ساعت بعد توانستند آن را به کلی مهار کنند. منشأ این آتش‌سوزی هنوز مشخص نشده است.

باشگاه فلامینگو که پرطرفدارترین باشگاه فوتبال در برزیل است، در واکنش به این فاجعه در شبکه‌های اجتماعی این پیام کوتاه را روی زمینه‌ای سیاه‌رنگ در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد: فلامینگو عزادار است.

زیکو، بازیکن افسانه‌ای تیم ملی برزیل در سال‌های دهه ۸۰ میلادی نیز که خودش در نوجوانی در همین مجموعه آموزش دیده است، در پیامی اینستاگرامی این رویداد غم‌انگیز را تسلیت گفت.

شبکه‌های تلویزیونی محلی تصاویری از خانواده‌های نوجوانان ساکن در این خوابگاه را نشان دادند که از نقاط مختلف برزیل خود را به ریودوژانیرو رسانده‌اند تا از فرزندانشان خبر بگیرند.

اعضای تیم نوجوانان فلامینگو قرار بود در ساعت ۹ و نیم بامداد برای تمرین پیش از بازی با رقیب سنتی خود یعنی تیم فلومیننسه در زمین حاضر شود.

ساختمانی که آتش‌سوزی در آن روی داد، در یک مجموعه بسیار مدرن به نام «نینیو دو اروروبو» واقع در محله «وارژم گرانده» در غرب ریو قرار دارد. اما یکی از بستگان این نوجوانان به شبکه اسپورتی‌وی گفته است که این ورزشکاران موقتا در ساختمان‌های پیش‌ساخته اسکان داده شده بودند.

محله‌ای که آتش‌سوزی در آن روی داد در جریان باران سیل‌آسای چهارشنبه شب بیشترین آسیب را دیده بود. در نتیجه آن فاجعه طبیعی ۶ نفر جان خود را از دست دادند.
 
کد خبر 431213

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha