همشهری آنلاین: نتایج یک بررسی جدید بیانگر آن است که تغییرات اقلیمی منجر به افزایش تولد نوزادانی می‌شود که دچار نقص قلب مادرزادی هستند.

نوزاد داخل دستگاه

به گزارش فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید که توسط محققان دانشگاه آلبانی در نیویورک صورت گرفته، بیانگر آن است که تغییرات اقلیمی منجر به تولد نوزادانی می‌شود که دچار نقص قلب مادرزادی هستند.

تغییرات آب‌وهوایی یا تغییر اقلیم یعنی هر تغییر مشخص در الگوهای مورد انتظار برای وضعیت میانگین آب‌وهوایی که در طولانی‌مدت در یک منطقه خاص یا برای کل اقلیم جهانی رخ بدهد.

پژوهش‌های متعددی نشان داده است، طی ۱۱ سال از جمعیت ۱۱۰ میلیونی نوزادان حداقل ۷ هزار نفر آنها به اختلال نقص قلب مادرزادی مبتلا خواهند شد.

همچنین، در سراسر جمعیت جهانی تغییرات اقلیمی می‌تواند بیش از ۴۰ هزار نوزاد در سال را تحت تاثیر قرار دهد.

کارشناسان به مادران هشدار می دهند که در طول دوره بارداری از قرارگیری در معرض گرمای شدید جلوگیری کنند.

گرمایش جهانی می‌تواند به این معنا باشد که کودکان بیشتری با نقص‌های قلبی بالقوه  و مرگبار متولد می‌شوند.

دانشمندان این پژوهش تأکید می‌کنند، قرارگیری در دمای غیرمعمول طی دوران بارداری احتمال آسیب به اندام‌های داخلی را افزایش می‌دهد.

تحقیقات پیش بینی کرده‌اند که در ۸ ایالت آمریکا ۷ هزار مورد اضافی نقص قلب بین سال‌های ۲۰۲۵ تا ۲۰۳۵ رخ خواهد داد.

برخی دانشمندان معتقدند متوسط دمای کره زمین تا سال ۲۱۰۰ بین ۱ تا ۶ درجه سانتی گراد افزایش می‌یابد؛ این افزایش دما باعث تغییرات ناگهانی اقلیم جهان می‌شود.

 گرم شدن زمین به زندگی انسان‌ها آسیب‌های فراوانی می‌زند؛ شیوع بیماری‌های ناشناخته از جمله این آسیب‌ها است.

دانشمندان در سازمان بهداشت جهانی تأکید می‌کنند، افزایش دمای کره زمین می‌تواند باعث شیوع مالاریا، تب زرد، تب استخوان شکن و سایر بیماری‌ها شود. عوامل گسترش این بیماری‌ها و سایر موارد مشابه مانند پشه‌ها بیشتر در محیط‌های گرم و مرطوب رشد می‌کنند؛ خود عوامل بیماری‌زا نیز در شرایط گرم و مرطوب عمر بیشتری می‌کنند.

این مطالعه در «JAHA»  مجله انجمن قلب آمریکا منتشر شده است.

کد خبر 430372

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار پزشکی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی