همشهری آنلاین: موج کم‌سابقه گرما در استرالیا و افزایش دمای تعداد زیادی از شهرهای این کشور طی روزها گذشته به بالای ۴۸ درجه، روند عادی زندگی مردم را مختل کرده است.

استراليا گرما

به گزارش ایرنا، شبکه «ای بی سی» استرالیا امروز جمعه، ۵ دی،   اعلام کرد: طبق گزارش سازمان هواشناسی، آدلاید از شهرهای بزرگ جنوبی این کشور، روز گذشته با ثبت ۴۸ درجه دما، داغ ترین تابستان از سال ۱۹۳۹ را شاهد بوده است.

براساس این گزارش، بیش از ۱۳ شهر استرالیا در جنوب این کشور در روزهای آتی، دمای بالای ۵۰ درجه سانتی گراد را شاهد خواهند بود و از این رو سازمان‌های بهداشتی به حالت آماده باش درآمده‌اند.

رسانه‌های استرالیایی همچنین از افزایش مصرف انرژی برای خنک نگه داشتن ساختمان‌ها و اماکن این کشور خبر داده اند که امکان دارد این موضوع سبب بروز قطع برق در مناطق بحرانی شود.

پیشتر شبکه‌های خبری گزارش دادند: سال ۲۰۱۸ میلادی سومین سال از نظر افزایش دما در استرالیا بوده و میانگین میزان بارندگی در این سال، ۱۱ درصد کمتر از سال ۲۰۱۷ بوده است.

براساس این گزارش‌ها، گرمای بیش از حد نه تنها سبب گرما زدگی عده‌ای از افراد شده، بلکه سبب ازبین رفتن برخی جانوران و گیاهان در این نقطه از قاره اقیانوسیه شده است.

تاکنون فیلم‌های ویدئویی متعددی در مورد تلف شدن گسترده خفاش‌ها و ماهی‌ها در این کشور در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است.

کشاورزان استرالیایی نیز در سال‌های گذشته از خسارت دیدگان اصلی گرمای شدید هوا بودند، بطوری که آنها خسارت های زیاد ناشی از نابودی محصولات متنوع کشاورزی در مزارع خود را به دلیل گرمای طاقت فرسا در مراکز دولتی ثبت کرده‌اند.

شبکه اس بی اس استرالیا گزارش داد، گرمای شدید که تاکنون سبب بروز آتش سوزی‌های گسترده در بوته زارها و مزارع مختلف جنوب این کشورشده، خسارت‌های زیادی را به این کشور وارد کرده است.

براساس این گزارش، ایالت ویکتوریا، ساوت استرالیا و تاسمانی از جمله مناطقی هستند که در روزهای گذشته شاهد آتش سوزی‌های گسترده بوده اند و سازمان‌های امدادی در این مناطق در حالت آماده باش به سر می‌برند.
وزارت بهداشت استرالیا نیز با صدور گزارشی هشدار داد که در مناطق گرمازده، حرارت زیاد می‌تواند باعث بروز برخی بیماری های ناشی از گرمازدگی و افزایش مراجعات به مراکز درمانی شود.

کد خبر 429602

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =