همشهری آنلاین: آستان قدس رضوی، بنگاه‌های اقتصادی زیر مجموعه نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان امام با تصویب کمیسیون تلفیق مجلس ۲۰ هزار میلیارد جهت نوسازی مدارس روستایی اختصاص دهند.

كميسيون تلفيق

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با ایرنا با اشاره به جلسه کمیسیون تلفیق مجلس اظهار داشت: بخش الحاق به کل درآمدی لایحه بودجه ۹۸ در جلسه امروز در کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اهمیت بخش کشاورزی در تأمین امنیت غذایی کشور پیشنهادی برای واردات مواد اولیه، ماشین آلات، نهاده‌های کشاورزی، دارو و سموم دفع آفات نباتی بدون انتقال ارز در سال ۹۸ دادیم که اجازه داده شود حداکثر تا سقف ۴ درصد مالیات از این محل وصول شود و به تصویب کمیسیون تلفیق در راستای سیاست حمایتی از بخش کشاورزی باشد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس تصریح کرد: با توجه به مهجور ماندن بودجه فرهنگی در لایحه بودجه ۹۸ بند الحاق به کل برای ساماندهی فعالیت‌های فرهنگی و هنری، تعمیر، تجهیز و اداره مجتمع‌های فرهنگی و هنری شهرستان‌های غیر از مراکز استان پیشنهادی شد که بر اساس آن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مکلف شد ۱۰ درصد بهای بلیط اجراهای صحنه‌ای در تهران و کلانشهرها را اخذ و به حساب درآمد عمومی واریز کند به طوری که مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد ریال از درآمد حاصله به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تخصیص خواهد یافت.

ذوالقدر یادآور شد: برای تدارک وسایل آموزش و پرورش رایگان نیز مقرر شد آستان قدس رضوی و آن دسته از موسسات و بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به استثنای موادی که اذن ولی فقیه دارند، نسبت به واریز مالیات خود به خزانه به رقم ۲۰ هزار میلیارد جهت توسعه عدالت آموزشی، نوسازی، مقاوم سازی و خرید تجهیزات برای مدارس روستایی و مناطق محروم اقدام کنند.
وی ادامه داد: امیدواریم با تحقق این بند در قانون بودجه ۹۸ ضمن گسترش هرچه بیشتر عدالت آموزشی امنیت دانش آموزان که متأسفانه در بسیاری از مدارس به واسطه ایمن نبودن دچار مخاطره شد، تضمین شود.

کد خبر 429104

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی