همشهری‌انلاین: رئیس شورای اسلامی شهر تهران از پایان بررسی برنامه ۵ ساله سوم شهرداری تهران خبر داد.

هاشمي

 محسن هاشمی در پایان جلسه علنی یک‌شنبه ۳۰ دی،که به موضوع بررسی ماده های برنامه ۵ ساله سوم شهر تهران اختصاص داشت، گفت: شواری اسلامی شهر تهران در پنجمین دوره خود توانست احکام برنامه سوم شهر تهران را امروز تکمیل کند و پس از ویراستاری تعداد دقیق احکام مشخص می‌شود اما قطعا تعداد احکام این برنامه بیش از ۹۰ ماده ودر ۵ فصل خواهد بود.

به گزارش ایسنا،هاشمی افزود: سندهای چشم انداز اهداف و مأموریت‌ها را شهرداری تهران در اختیار دارد و می‌تواند با وجود این برنامه‌ها و سندها نسبت به نوشتن برنامه عملیاتی برای ۵ سال آینده اقدام کند که امیدواریم این برنامه را تا اردبیهشت ماه سال آینده به شواری شهر ارسال کند تا پس از تصویب در اختیار شهروندان وارگان‌ها قرار بگیرد.

او ادامه داد: بودجه سال آینده شهرداری بر مبنای احکام برنامه سوم نوشته خواهد شد تا انتهای اسفند ماه بتوانیم آن را به تصویب برسانیم.

هاشمی ادامه داد: قطعا پس از تصویب برنامه ۵ ساله سوم و تصویب بودجه، روند کاری شهرداری تهران مشخص خواهد شد؛ البته برنامه ۵ ساله سوم باید به تأیید هیأت تطبیق فرمانداری تهران برسد و در صورتی که ایرادی در خصوص برنامه گرفته شود اصلاح خواهد شد.

رئیس شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره اجرایی‌شدن برنامه گفت: در ایران برنامه‌ها به صورت ۱۰۰ درصدی اجرا نمی‌شود و معمولا به دلیل موانعی که عمدتا مالی و بعضا به دلیل عدم ثبات مدیریت‌ها و قوانین است کمتر از ۵۰ درصد اجرا می‌شود.

او تاکید کرد: امیدواریم با پایش و نظارتی که از طریق کمیسیون‌ها خواهیم داشت احکام برنامه را پیگیری کنم تا شهرداری تهران موظف شود احکام برنامه را به صورت کامل اجرا کند البته برای تحقق این مهم باید به فکر منابع مالی باشیم تا برنامه به بهترین شکل ممکن اجرایی شود.

کد خبر 429041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی