همشهری آنلاین: یک استارت آپ هدبندی ابداع کرده که میزان تمرکز دانش آموزان در کلاس درس را رصد می‌کند. این هد بند طی آزمایشی ۲۱ روزه روی ۱۰ هزار دانش آموز چینی آزمایش شد.

هدبندي كه تمركز را رصد مي‌كند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، این هدبند طی آزمایشی ۲۱ روزه روی ۱۰ هزار دانش آموز چینی آزمایش شد. از هدبند فناورانه برای رصد مغز کودکان دبستانی استفاده شد.

هدف این آزمایش بررسی میزان تمرکز آنان در کلاس درس بود.

استارت آپ BrainCo در ماساچوست ادعا می‌کند هدبندهای Focus۱ آن به رصد دانش آموزانی کمک می‌کند که نیازمند کمک بیشتر معلمان هستند.

این شرکت با مدرسه ای در چین همکاری و فناوری خود را روی کودکان و نوجوانانی از ۱۰تا ۱۷ سال آزمایش کرد. در چین ۱۰ هزار کودک و نوجوان بین ۱۰ تا ۱۷ سال طی آزمایشی ۲۱ روزه از این هدبند استفاده کردند. علاوه بر آن شرکت مذکور با مدارسی در آمریکا، مکزیک، اسپانیا و برزیل نیز همکاری می‌کند.

معلمان با استفاده از اپلیکیشن همراه این گجت می‌توانند میزان تمرکز دانش آموزان را رصد کنند. چراغ‌های جلوی دستگاه نیز با توجه به میزان تمرکز دانش آموز، با رنگ‌های متمایزی روشن می‌شوند و به این ترتیب آموزگار متوجه حواس پرتی دانش آموز می‌شود. این هدبندها با استفاده از حسگرهای EEG فعالیت‌های مغز را رصد می‌کنند.

البته دانشمندان درباره موثر بودن این فناوری تردید دارند و به نگرانی‌هایی در حوزه حریم شخصی دانش آموزان اشاره کردند.

کد خبر 428846

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار