دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۰
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: شرکت‌های هواپیمایی عربی آماده ازسرگیری پروازها به مقصد سوریه می‌شوند.

سوريه

هیئتی از شرکت هواپیمایی عمان برای بررسی شرایط فنی فرودگاه بین‌المللی دمشق از این فرودگاه بازدید کرد،

همچنین پیش‌بینی می‌شود به زودی هیئت‌های مشابهی از دو کشور بحرین و امارات برای ازسرگیری پروازهای خود به سوریه وضعیت این فرودگاه را ارزیابی کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ،  شفاء النوری، مدیر شرکت هواپیمایی سوریه اعلام کرد، دو شرکت هواپیمایی "گلف ایر" بحرین و "الاتحاد" امارات درخواست بررسی وضعیت فنی فرودگاه بین‌المللی دمشق را داشته‌اند.

به گفته النوری، هیئتی از شرکت هواپیمایی عمان نیز از دو روز قبل برای بررسی وضعیت فنی فرودگاه دمشق وارد این فرودگاه شده‌ و این اقدامات در راستای آمادگی برای ازسرگیری پروازها به مقصد دمشق انجام می‌شوند.

شرکت هواپیمایی "گلف ایر" بحرین پیشتر از تعیین پروازهای جدید به سوریه در سال ۲۰۱۹ بدون اشاره به تاریخ دقیق آغاز این پروازها خبر داده بود.

بحرین به عنوان دومین کشور عرب در منطقه خلیج فارس پس از امارات، سفارت خود در دمشق را که از سال ۲۰۱۲ تعطیل شده بود، بازگشایی کرد.

پیش از این چند شرکت هواپیمایی اعلام کرده بودند، قصد دارند پروازهای خود به سوریه را ازسربگیرند، به طوری که وزارت حمل و نقل سوریه از بیش از ۱۲ شرکت هواپیمایی اروپایی و عربی درخواست‌هایی در این زمینه دریافت کرده است.

شرکت هواپیمایی "فلای بغداد" در اوت گذشته اعلام کرد که پروازهای خود به مقصد دمشق را ازسرمی‌گیرد، فلای بغداد اولین شرکت هواپیمایی عربی بود که پروازهای خود از طریق حریم هوایی سوریه را ازسرگرفت.

کد خبر 428292

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha