همشهری آنلاین: وزیر ارتباطات از مذاکره با وزارت نیرو برای اجرای پروژه حذف قبوض کاغذی آب و برق خبر داد.

قبض

به گزارش  مهر، محمد جواد آذری جهرمی در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از پژوهشگاه فضایی ایران گفت: تخمین زده می‌شود این پروژه با استفاده از ظرفیت‌های دولت الکترونیک تا اردیبهشت ماه انجام شود.

 وی افزود: موضوع حذف کاغذی قبوض خدماتی از جمله برنامه‌های در دست انجام وزارت ارتباطات است که در این زمینه با برخی مجموعه‌ها که این قبض‌ها را صادر می‌کنند وارد مذاکره شده ایم.

وی گفت: قبض‌های کاغذی هم اکنون توسط مخابرات، وزارت نیرو، وزارت نفت و شهرداری برای مردم صادر می‌شود که برای مثال شرکت مخابرات ایران ۳۵ میلیون قبض دوره ای صادر می‌کند و وزارت نیرو صدور قبوض اب و برق و وزارت نفت قبوض گاز را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: تصمیم بر این است که از ظرفیت دولت الکترونیک و از طریق کانال‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات از جمله اپلیکیشن، پیامک و کدهای دستوری، قبوض خدماتی قابل دریافت برای کاربران باشد و قبوض کاغذی حذف شود.

وی گفت: در فاز اول حذف قبوض مخابرات را در یک بازه ۴۵ روزه در دستور کار قرار داده ایم و با دستور رئیس جمهور فاز بعدی این پروژه‌ها را برای حذف قبوض کاغذی آب و برق در نظر گرفته ایم.

وی با بیان اینکه تخمین زده می شود این پروژه تا اردیبهشت ماه سال آینده اجرایی شود، گفت: هم اکنون مشکل این است که بسیاری از کنتورهای برق به نام مالک نبوده و سیستم خدمات مشتریان وزارت نیرو به روز رسانی نشده و بانک اطلاعاتی دقیقی از مالکان کنتور در دسترس نیست.

وی افزود: سناریوی اجرای این طرح توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران ارائه شده و به زودی وارد فاز اجرایی می‌شود.

* تلاش ایران برای توافق با ۵ کشور برای کاهش اثرات تحریمی آمریکا در حوزه اینترنت

وزیر ارتباطات همچنین از برنامه ریزی و توافق با چند کشور منطقه برای توسعه پایدار ارتباطات و کاهش اثرات تحریمی آمریکا خبر داد و گفت: از آنجائیکه ممکن است بحث دسترسی به اینترنت و پایداری ارتباطات با وجود اثرات تحریمی آمریکا دچار مشکل شود، موضوع توافق چندجانبه با برخی کشورهای منطقه را برای ایجاد ارتباط دوجانبه و بهبود پایداری ارتباطات در زمان تحریم در دستور کار قرار دادیم.

وی گفت: ممکن است به دلیل اثرات تحریم برخی اپراتورها و پرووایدارهای بین المللی به دلیل مسائل مالی نتوانند تداوم همکاری با ایران داشته باشند. بر این اساس ما با کشورهای منطقه از جمله ترکیه، آذربایجان، ارمنستان، عمان و عراق، موضوع ارتباط دوجانبه در راستای رشد کیفیت ارتباطات و افزایش پایداری شبکه را در دستور کار قرار داده ایم.

کد خبر 427753

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار