همشهری آنلاین: طبق نتایج جدید، تحرک فیزیکی علاوه بر بدن و مغز، برای افراد مبتلا به اختلال شناختی خفیف هم سودمند است.

تقويت حافظه با فعاليت فيزيكي

به گزارش خبرنگار مهر، غالبا در افراد با افزایش سن، مهارت‌های فکری و حافظه هم کاهش می‌یابد. اختلال شناختی خفیف شدت کمتری نسبت به دمانس (زوال عقل) دارد. اما محققان معتقدند اختلال شناختی خفیف ممکن است منجر به زوال عقل شود.

دکتر «رونالد پترسون»، سرپرست تیم تحقیق از کلینیک مایو در ایالت مینه سوتا آمریکا، در این باره می‌گوید: «جالب است که ورزش می‌تواند به بهبود حافظه در این مرحله کمک کند، چراکه هرکسی در هر شرایطی می‌تواند ورزش کند و ورزش کردن برای سلامت عمومی هم فایده دارد.»

وی در ادامه می‌افزاید: «از آنجائی که اختلال شناختی خفیف به مرور تبدیل به زوال عقل می‌شود، مهم است که این اختلال زودتر از موعد تشخیص داده شود.»

محققان دریافته‌اند بیش از ۶ درصد افراد دهه ۶۰ سال و بیش از ۳۷ درصد افراد ۸۵ سال به بالا مبتلا به اختلال شناختی خفیف هستند.

پترسون می‌گوید: «توجه کنید که اگر دچار فراموشی می‌شوید و در انجام برخی وظایف دچار مشکل هستید، حتما به پزشک مراجعه نمایید و آن را بخشی از روند عادی افزایش سن تلقی نکنید.»

در دستورالعمل جدید که از سوی انجمن آلزایمر آمریکا تایید شده است، عنوان می‌شود که پزشکان باید به افراد مبتلا به اختلال شناختی خفیف ورزش منظم را تجویز کنند.

کد خبر 427573

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار