همشهری آنلاین: مدیرکل محیط زیست استان تهران گفت: روزانه ۱۱ هزار تن زباله در تهران تولید می‌شود.

كيومرث كلانتري

به گزارش مهر، کیومرث کلانتری، در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی شمس آباد و نیز محل دفن زباله از آرادکوه گفت: امروز اولین بازدید استاندار تهران از مرکز پسماند است، کانون‌هایی که آلایندگی دارند مورد بازدید قرار گرفت.

وی با بیان این که حفظ محیط زیست وظیفه عمومی است، افزود: محیط زیست برای دستگاه حاکمیت نیز مهم است و در بازدید امروز بر بازچرخانی و تصفیه آب با رعایت استانداردهای محیط زیستی تاکید شد.

مدیرکل محیط زیست استان تهران گفت: توسعه و تسریع تصفیه‌خانه فاضلاب مورد تاکید استاندار تهران قرار گرفت، امروز از مدیریت پسماند شهرک صنعتی جنوب تهران نیز بازدید شد.

وی با اشاره به بازدید استاندار تهران از سایت بزرگ پسماند کلان‌شهر تهران در آرادکوه گفت: دوستان در شهرداری تهران باید، مدیریت جامعی در زمینه پسماند داشته باشند، تا هم شاهد کاهش آلودگی باشیم و هم از صرفه اقتصادی این پیماند بهره‌گیری شود.

کلانتری گفت: در شهر تهران روزی ۱۱ هزار تن زباله تولید می‌شود که ۹ هزار تن از این زباله در سایت آرادکوه دپو می‌شود.

مدیرکل محیط زیست استان تهران در پاسخ به این سوال که بازدید از سایت آرادکوه چه تاثیر عملی در مقابله با آلودگی تهران دارد، گفت: استانداران معتقد به حفظ محیط زیست هستند و ما دستگاه‌های اجرایی باید در جهت آن که دستورات و تصمیمات روی زمین نماند، تلاش کنیم، امروز محیط زیست وزن پیدا کرده و وزن آن برابر با سلامتی و ایمنی است، نمی‌توانیم بر شاخه‌ای که روی آن نشستیم، تیشه بزنیم.

کد خبر 427432

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =