همشهری آنلاین: یک راننده اتوبوس سرقتی با زیر گرفتن عابرین پیاده در شهر لانگیان استان فوجیان واقع در جنوب غربی چین، ۵ نفر را کشت و ۲۱ تن را هم زخمی کرد.

5 كشته در حمله اتوبوس سرقتي در چين

به گزارش ایرنا از پکن به نقل از شینهوا، پلیس لانگیان چین روز سه شنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد حوالی ظهر روز سه شنبه یک فرد با استفاده از یک چاقو به راننده یک اتوبوس حمله کرد و اتوبوس وی را به سرقت بود.

به گفته پلیس، این فرد با اتوبوس ربوده شده به پیاده رو مملو از جمعیت حمله کرد که در نتیجه آن ۵ نفر کشته و ۲۱ تن دیگر زخمی شدند.

این بیانیه در ادامه گفت: پلیس، فرد مظنون را بازداشت کرده و اکنون تحت بازجویی است ولی جزئیات بیشتری از حادثه ارائه نکرده است.

فیلم های راه یافته به شبکه های اجتماعی از این حادثه، دوچرخه های خرد شده و افراد زخمی در کف خیابان لانگیان را نشان می دهد.

اگرچه جرایم خشونت آمیز در چین نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر پایین است اما در چند سال گذشته مواردی از حمله با چاقو به دانش آموزان و همچنین مردم عادی در مدارس و خیابان های این کشور مشاهده شده است.

اول آذر امسال نیز یک راننده با حمله به دانش آموزان یک مدرسه ابتدایی در شمال شرق چین، پنج تن از آنان را کشت و ۱۸ تن دیگر را هم زخمی کرد.

چهارم آبان ماه امسال نیز یک زن مسلح با چاقوی آشپزخانه، به تعدادی از کودکان یک مهد کودک در شهر 'چونگ چینگ' در جنوب غربی این کشور حمله کرد و ۱۴ نفر آنها را زخمی نمود.

اردیبهشت امسال نیز فردی مسلح به سلاح سرد با حمله به دانش‌آموزان یک مدرسه متوسطه در شمال شرقی چین که در حال بازگشت از مدرسه بودند ۷ نفر آنها را کشت.

همچنین تیر ماه امسال نیز به دلیل حمله یک فرد مسلح با چاقو در شهر «شی‌ان» این کشور، ۹ نفر از جمله یک کودک زخمی شدند.

کد خبر 426553

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی