همشهری آنلاین: شهردار تهران از افتتاح بخشی از خط ۶ مترو تا پایان سال جاری خبر داد.

حناچي مترو

به گزارش مهر، پیروز حناچی پس از بازدید از خط ۶ مترو تهران در جمع مهندسین و پیمانکاران مربوطه گفت: در ابتدا از همه کسانی که در پروژه خط ۶ فعالیت داشتند تشکر می‌کنم و این خط، طولانی‌ترین خط مترو در تهران و در منطقه نیز جزو طولانی‌ترین خط محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین از همکاران خود در حوزه حمل و نقل و ترافیک نیز که به صورت جدی موضوع خط ۶ مترو را در دستور کاری خود قرار داده‌اند قدردانی می‌کنم.

حناچی با بیان اینکه ۹۰ درصد پیشرفت خط ۶ درخصوص سیویل بوده است گفت: تمام تلاش خود را می‌کنیم با تامین منابع لازم بخشی از خط ۶ را تا پایان سال به بهره‌برداری برسانیم.

شهردار تهران بیان کرد: حتما برای تغییر وضعیت باید اقدامات موثری را انجام داد و جدی‌ترین و مهمترین موضوع توسعه مترو است که این موضوع می‌تواند در کاهش آلودگی هوا و ترافیک موثر باشد.

وی در ادامه با اشاره به برخی از آمارهای سال ۹۶ گفت: بر اساس آخرین آمار ۵۷ هزار نفر در سال ۹۶ در تهران فوت کردند که از این تعداد ۱۲۰۰ نفر ناشی از حوادث بوده است که اغلب فوتی‌ها افراد در سنین کار و بچه‌های ۵ سال به بالا بوده‌اند و ۴۰۰ نفر نیز به دلیل عدم رعایت مسائل ایمنی فوت کرده‌اند.

حناچی گفت: بر اساس آمار ارائه شده ۹.۳ درصد تهرانی‌ها دیابت دارند و ۵۳ درصد نمی‌دانند دیابت نوع ۲ دارند و بر اساس همین آمار ارائه شده ۵۰ درصد از جمعیت مردم تهران کلسترول بالا دارند و ۳۰ درصد نیتروگلیسیرین دارند.

وی افزود: از هر ۵ تهرانی یک نفر دچار فشار خون است و در کل یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت تهرانی‌ها دارای فشار خون هستند.

شهردار تهران افزود: در سال ۹۶، ۲۳۹ روز ذرات معلق بیش از حد استاندارد بوده و ۱۰۹ روز حساس و ۱۹ روز اضطراری بوده است.

حناچی گفت: ۳۵ درصد از افراد بالای ۵۵ سال در تهران، چاق هستند و در واقع بر اساس آمار ۵۰ درصد از تهرانی‌ها کمتر از استاندارد سبزیجات و میوه‌جات استفاده می‌کنند و در واقع از هر ۵ نفر تهرانی، ۲۰ نفر سبزیجات را به صورت استاندارد استفاده می‌کند.

وی ادامه داد: محل کاری که مهندسین در مترو انجام می‌دهند ارتباط مستقیمی با سلامت شهروندان دارند و ما می‌توانیم اقدامات موثری در این حوزه انجام دهیم و تلاش می‌شود خط ۶ و ۷ مترو به بهره‌برداری کامل برسد.

شهردار تهران در ادامه با اشاره به بهره‌برداری بخشی از خط ۶ تا پایان سال گفت: تلاش می‌کنیم با رفع مشکلات پروژه  بخشی از خط ۶ از میدان شهدا و دولت‌آباد را تا پایان سال به بهره‌برداری برسانیم و منطقه جنوبی شهر تهران به شبکه حمل و نقل ریلی وصل شود و این اتفاق خوبی است که خواهد افتاد. این بخش از خط دولت‌آباد را به میدان شهدا به طول ۶ کیلومتر و ۳ ایستگاه متصل می‌کند و انشاءالله در فاصله‌ای کمتر از دو ماه میدان شهدا را به امام حسین وصل خواهیم کرد.

حناچی افزود: خط ۶ بیشترین ظرفیت را برای مردم ری خواهد داشت و ما انشاءالله بتوانیم از ظرفیت شهرستان ری در حوزه گردشگری استفاده بیشتری را ببریم.

کد خبر 426513

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها