همشهری آنلاین: معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: سه عضو یک باند کلاهبرداری که در پوشش برنامه‌ها و مسابقات رادیویی اقدام به ده‌ها فقره کلاهبرداری به ارزش بیش از یک میلیارد تومان کرده بودند، دستگیر شدند.

کلاهبرداران مسابقات رادیویی

به گزارش ایرنا، سرهنگ جهانگیر تقی پور در توضیح این خبر افزود: در پی طرح شکایت‌های مشابه مبنی بر کلاهبرداری موسوم به ATM که بهانه برنده شدن در برنامه‌های مختلف رادیویی از شهروندان کلاهبرداری شده بود، پرونده‌ای در پلیس آگاهی تهران بزرگ تشکیل و اقدامات پلیسی جهت شناسایی و دستگیری این گروه از متهمین در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: افرادی ناشناس در تماس‌های تلفنی از طریق شماره‌های متعلق به اپراتورهای مختلف تلفن همراه، موضوع برنده شدن شهروندان را با جوایز چند ده میلیون تومانی در مسابقات و برنامه‌های مختلف رادیویی مطرح می‌کردند و به این شیوه مالباختگان را به پای دستگاه‌های ATM (خودپرداز) کشانده و نهایتا توسط خود مالباختگان اقدام به برداشت پول از حساب‌هایشان می‌کردند.

تقی پور با بیان اینکه در بررسی تراکنش‌های مالی صورت گرفته و با شناسایی ده‌ها حساب بانکی که متهمین از آن حساب‌ها جهت دریافت پول از مالباختگان استفاده کرده بودند اظهار داشت: مشخص شد تمامی این حساب‌ها متعلق به افراد بلامکان و معتادی است که جهت تهیه مواد مخدر خود اقدام به فروش مدارک شناسایی‌شان کرده‌اند.

وی گفت: کارآگاهان موفق به شناسایی سه عضو این گروه از کلاهبرداران شدند که در بررسی سوابق آنها مشخص شد هر سه نفر دارای سوابق متعددی هستند و پیش از این بارها به اتهام کلاهبرداری‌های موسوم به ATM محکوم و در اختیار دستگاه قضایی قرر داده شده اما هر بار اقدامات مجرمانه خود را تکرار کردند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، افزود: با شناسایی اعضای این گروه از کلاهبرداران حرفه‌ای و طی هماهنگی با بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۳۱ تهران، هر سه متهم طی سه عملیات جداگانه دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنها ده‌ها کارت عابربانک متعلق سایر افراد کشف شد.

تقی پور در پایان افزود: در ادامه رسیدگی به این پرونده اقدامات پلیسی جهت شناسایی و دعوت از مالباختگان در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته لذا از مالباختگانی که بدین شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند.

کد خبر 426377

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha