دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: قیمت هر اونس طلا امروز سوم دی ماه با ۰.۶ درصد افزایش به ۱۲۶۳ دلار و ۱۱ سنت رسید.

طلاي جهاني

تسنیم به نقل از رویترز نوشت: در حالی که سرمایه‌گذاران همچنان نگران وضعیت آشفته سیاسی در آمریکا و کند شدن رشد اقتصاد جهانی هستند، قیمت طلا امروز افزایش داشت و در نزدیکی بالاترین رقم ۶ ماه گذشته که در هفته گذشته به ثبت رسیده بود باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۶ درصد افزایش به ۱۲۶۳ دلار و ۱۱ سنت رسید. قیمت فلز زرد روز پنجشنبه به بالاترین رقم از اوایل ماه جولای یعنی ۱۲۶۶ دلار و ۴۰ سنت رسیده بود.

قیمت طلای آمریکا هم امروز با ۰.۷ درصد افزایش به ۱۲۶۶ دلار و ۴ سنت رسید.

پس از آنکه روز شنبه سنای آمریکا نتوانست بر اختلاف نظرها در مورد درخواست ترامپ مبنی بر اختصاص بودجه بیشتر برای ساخت دیواری در مرز مکزیک فائق آید، تقریبا قطعی شد که تعطیلی دولت آمریکا تا بعد از تعطیلات کریسمس ادامه خواهد یافت.

نشانه‌هایی از بی‌ثباتی سیاسی در آمریکا در شرایطی دیده می‌شود که اقتصاد جهانی نیز تضعیف شده و این موجب افت شاخص‌ها در بازارهای بورس و افزایش تقاضا برای سرمایه‌گذاری در بازار طلا گشته است.

کونال شاه، رئیس بخش تحقیقات موسسه نیرمال بنگ کامادیتیز در هند گفت: «قیمت‌ها احتمالا بالا خواهد ماند.» وی افزود: «با توجه به اینکه رشد اقتصاد جهانی در حال کند شدن است و بازارهای بورس همچنان وضع مطلوبی ندارند، سرمایه‌گذاران پول بیشتری در بازار طلا سرمایه‌گذاری خواهند کرد. اگر کسی می‌خواهد در این شرایط بحرانی سود کند، طلا گزینه مناسبی است.»

ارزش ین ژاپن و فرانک سوئیس که جزء دارایی‌های امن در دوران آشفتگی سیاسی و اقتصادی محسوب می‌شوند، نیز با افزایش همراه بوده است. دیگر عامل تقویت قیمت طلا احتمال اتخاذ یک موضع کمتر تهاجمی از سوی فدرال رزرو آمریکا در مورد افزایش نرخ بهره در سال آینده است.

کد خبر 426357

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد‌ جهان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha