همشهری آنلاین: کمیسیون اروپا با افزایش احتمال رد توافق برگزیت در پارلمان بریتانیا اعلام کرد اقداماتی برای کنترل تبعات منفی خروج بی‌توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا در نظر گرفته است.

برگزیت
کمیسیون اروپا در عین حال خاطر نشان کرده است که نمی‌تواند برای همه مشکلات ناشی از چنین اتفاقی، راه حل داشته باشد.

با افزایش احتمال رد شدن توافق برگزیت در پارلمان بریتانیا، کمیسیون اروپا روز چهارشنبه ۱۹ دسامبر اعلام کرد اقداماتی برای کنترل تبعات منفی خروج بی توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا در نظر گرفته است اما خاطر نشان کرده که نمی تواند برای همه مشکلات ناشی از چنین اتفاقی، راه حلی داشته باشد.در اینجا به برخی از مشکلات احتمالی که برای آن‌ها تدابیری اندیشیده شده است اشاره می‌شود:

  • ایجاد ایست و بازرسی بر سر مرزهای بریتانیا با اتحادیه اروپا که به معنی ترافیک طولانی برای خودروهای سواری و خودروهای باری و تاخیر در صادرات و واردات خواهد بود. قوانین مرزی تغییر خواهد کرد اما اکنون برای جلوگیری از اختلال؛ شرکت‌های باربری اجازه یافته‌اند تا به مدت ۹ ماه بدون نیاز به اخذ مجوز به کارشان ادامه دهند.

  • پرواز بین بریتانیا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا با مشکل مواجه خواهد شد. در صورتیکه قوانین و مقررات پرواز از سوی دو طرف به رسمیت شناخته نشود، پروازها بین بریتانیا و کشورهای اتحادیه اروپا مختل خواهد شد. اما به گفته کمیسیون، اتحادیه اروپا در صورت اقدام متقابل بریتانیا، به شرکتهای هوایی بریتانیایی به طور موقت برای ۱۲ ماه اجازه پرواز به فرودگاه‌های کشورهای این اتحادیه را اعطا میکند.

  • نرخ استفاده از کارتهای بانکی و اعتباری در صورت عدم توافق برای شهروندان افزایش خواهد یافت ولی امور مالی و بانکی، اتحادیه اروپا قوانین و مقررات بریتانیا را به مدت محدودی به عنوان قوانین و مقررات اروپایی در نظر می‌گیرد

  • شهروندان از کشورهای اروپایی که در بریتانیا زندگی می‌کنند و شهروندان بریتانیایی که در کشورهای اتحادیه اروپا ساکن هستند درخواست کرده‌اند به حق اقامت آن‌ها احترام گذاشته شود. در حال حاضر، شهروندان می‌توانند به زندگی خود در این کشورها ادامه دهند اما پاسپورت حیوانات خانگی این دست افراد باطل خواهد شد.

کد خبر 425970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =