همشهری‌آنلاین: رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران از انجام مطالعات در راستا جمع‌آوری مخازن زباله خبر داد.

ناهيد خداكرمي، شوراي شهر

ناهید خداکرمی در گفت‌وگو با ایسنا، توضیح داد: طرحی در کمیسیون سلامت و خدمات شهری در حال پیگیری است که بر اساس آن مخازن زباله شهر تهران جمع‌آوری شود. این طرح در مرحله مطالعات قرار دارد و لازم است که در چند محله محله تهران به صورت پایلوت اجرا می‌شوند ، در صورت موفقیت‌آمیز بودن این طرح پایلوت، مخازن زباله‌های پایتخت جمع‌آوری خواهد شد.

او افزود: گذاشتن مخازن بر سر هر کوچه و خیابان به این معنا بود که شهروندان در هر زمان از شبانه روز که مایلند، می‌توانستند زباله های خود را به بیرون از خانه منتقل کرده و در این مخازن بگذارند. این مسئله سبب شد که همواره مخازن زباله سرشار  باشد و زمینه‌ای برای به وجود آمدن زباله‌گردها و کتفی‌ها شد.

خداکرمی با بیان این‌که باید به سمت جمع‌آوری و ساماندهی هوشمند زباله‌های پایتخت باشیم،  گفت: برای آن‌که بتوانیم از ظرفیت این طلای کثیف استفاده کرده و همچنین شاهد زباله‌گردی در پایتخت نباشیم باید فکری به حال زباله‌های پایتخت بکنیم.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: در خصوص وضعیت زباله‌های شهر تهران گفت: متاسفانه در سال‌های اخیر فرهنگ گذاشتن زباله توسط همشهریان بین ساعت‌های ۲۱ تا ۲۳ از بین رفته است. سال‌های زیادی را شهرداری صرف فرهنگ‌سازی شهروندان برای گذاشتن زباله‌ها در ساعت خاصی صرف کرد اما متاسفانه طی سال‌های اخیر با آمدن مخازن زباله این فرهنگ‌سازی از بین رفت.

کد خبر 425012

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
    0 0
    اگر قرار باشه نظر بدیم و منتشر نکنید آب در هاون کوبیدن است.نظرات منتشر کنید تا دیگران هم اگر نظرات تکمیلی و بهتری دارند هم بنویسند معلوم پرسنل همشهری فعال نیستند بیخود نیست که همشهری ضرر میده

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار