همشهری‌آنلاین: عصر دوشنبه 12 آذر تعدادی از معلولان به مناسبت روز معلول با حضور در چهارراه ولیعصر خواهان بازگشایی نرده‌های چهارراه ولیعصر برای تردد روان‌تر معلولان شدند.

چهار راه ولي عصر

به گزارش ایسنا، "زینب صادقی"، عضو انجمن باور با بیان این‌که تعداد زیادی از معلولان ویلچرنشین نتوانستند به دلیل مشکلات در حمل و نقل به اینجا بیایند، گفت: معلولان به دلیل عدم مناسب‌بودن وسائل حمل و نقل عمومی تنها می‌توانند از ون‌های شهرداری استفاده کنند، اما این در حالی است که باید این ون‌ها را از ۴۸ ساعت قبل رزرو کرد و ممکن است در ساعت مقرر نیز برای حمل و نقل معلولان حاضر نشوند و به همین دلیل تعداد زیادی از معلولان نتوانستند به این رویداد بیایند.

صادقی گفت: متاسف هستیم که اعضا شورای شهر با وجود آن‌که می‌دانستند امروز در این محل حضور داریم اما نیامدند. قرار بود به مناسبت ۱۲ آذرماه نرده‌های چهارراه ولیعصر برای تردد روان‌تر معلولان باز شود و ما از کسی از اعضا شورا دعوت نکردیم اما انتظار داشتیم بعد از سال‌ها رایزنی برای بازگشایی نرده‌های چهارراه ولیعصر حداقل تعدادی از اعضا شورا حضور داشته باشند که کم‌لطفی کردند.

پیش‌تر فخاری - عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی - از اصحاب رسانه دعوت کرده بود که دراین رخداد حضور داشته باشند، اما خودش حضور نیافت و یکی دیگر از اعضا عضو کمیسیون، "حجت نظری"  با حضور در جمع معلولان گفت: بزرگ‌ترین مشکل معلولان در تهران عدم مناسب‌سازی معابر است و این سبب شده که معلولان نتوانند در سطح جامعه حضور داشته باشند.

او با بیان این که چهارراه ولیعصر یک مکان مناسب برای تردد معلولان است، گفت: معلولان نمی‌توانند از این معبر اصلی به دلیل مشکلاتی که وجود دارد استفاده کنند، چرا که نه آسانسوری در زیرگذر وجود دارد و نه نرده‌های کشیده شده در اطراف چهارراه اجازه تردد به معلولان می‌دهد که باید فکری کرد.

نظری با بیان این که امیدوار بودیم در تعامل مجموعه پلیس و شهرداری نرده‌های چهارراه ولیعصر برای تردد آسان‌تر معلولان باز شود و این مشکل حل شود، اظهار کرد: حتما باید اتفاقی خوب در این چهارراه بیفتد تا مشکل بخشی از مردم حل شود و نباید بخشی از جامعه را به کناری برانیم.

او افزود: مدیریت شهری جدید انسان‌محوری را به جای خودرومحوری سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده است. متاسفانه با وجود آن‌که این مهم اولویت‌ شهرداری است، اما تعدادی زیادی از افراد این مهم را جزو اولویت خود قرار ندادند.

عضو شورای شهر تهران با بیان این‌که از سال گذشته بخش‌هایی از نرده‌های چهارراه ولیعصر برای تردد عموم باز شده بود اما به محض رسانه‌ای شدن آن، پلیس آنها را مسدود کرد، گفت: ما باید به جای اهمیت دادن به خودرو، به انسان‌ها توجه کنیم و برهمین اساس می‌توان با بازگشایی نرده‌های چهارراه ولیعصر، چراغ‌های عابر پیاده را فعال کرد و مانع از بروز ترافیک نیز بشویم.

عضو شورای شهر تهران گفت: باید به فکر راه‌حلی در این چهارراه باشیم.برای ما مهم است که شهری دسترس‌پذیر برای معلولان ایجاد کنیم.

به گزارش ایسنا، با حضور ماموران پلیس اجازه ادامه تجمع به معلولان داده نشد.

کد خبر 424430

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار