همشهری آنلاین: رقابت‌های تیمی زورخانه‌ای، مهارت‌های فردی و کشتی پهلوانی در رده سنی جوانان طی روزهای ۹ تا ۱۱ آبان در مجموعه ورزشی آزادی سنندج از توابع استان کردستان برگزار شد.

Kordestan Team

به گزارش روابط عمومی فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای، در این رقابت‌ها با عنوان جام 5400 شهید استان کردستان، بیش از 400 رقابت میان ورزشکاران استان‌های مختلف انجام شد.

بر همین اساس شرکت‌کنندگان و مدعیان قهرمانی که متولدین 1 فروردین 1378 تا 29 اسفند 1380 را شامل می‌شود، با یکدیگر در سه رشته تیمی زورخانه‌ای، مهارت‌های فردی و کشتی پهلوانی در 5 وزن رقابت کردند که تیم استان کردستان در مجموع با 279 امتیاز مقام اول را از آن خود کرد و استان‌های اصفهان، خراسان جنوبی، یزد، کرمان و فارس به ترتیب با 269، 222، 162، 162 و 108 امتیاز در رده‌های دوم تا ششم قرار گرفتند.

در پايان نيز اسامی نفرات برتر این دوره به شرح ذیل معرفی شد:

  • رشته تیمی زورخانه‌ای

1. کردستان (370 امتیاز)، 2. اصفهان (330 امتیاز)، خراسان جنوبی (305 امتیاز) و یزد (268 امتیاز)

  • رشته سنگ

سنگ منفی 60 کیلوگرم: 1. محمدحسین مسلمان (فارس)، 2. حمیدرضا مومن‌دخت (چهار محال و بختیاری)، 3. امیرحسین کاردان مقدم (خراسان جنوبی) و پویا ملایی (کردستان)

سنگ منفی 70 کیلوگرم: 1. سینا شب‌خیز (فارس)، 2. محمدعلی برزگر (یزد)، 3. علیرضا خدابخشی (خراسان جنوبی) و هومن میرزایی (کردستان)

سنگ منفی 80 کیلوگرم: 1. امید جانی‌پور (همدان)، 2. رضا احمدی (اصفهان)، 3. محمدرضا خرمی (فارس) و محمد عباسی (بوشهر)

سنگ منفی 90 کیلوگرم: 1. سوران الله‌مرادی (کردستان)، 2. محمدحسین داودی (اصفهان)، 3. محمدرضا حدادیان (فارس)

سنگ مثبت 90 کیلوگرم: 1. سید فهیم رضا معصومی (فارس)، 2. حامد نصیری (کردستان)، 3. میلاد صادقی (اصفهان)

  • رشته کباده

کباده منفی 60 کیلوگرم: 1. محمدرضا درقدمی (خراسان رضوی)، 2. امیرحسین قنبری (فارس)، 3. یوسف موذن (یزد) و ابوالفضل لرستانی (مازندران)

کباده منفی 70 کیلوگرم: 1. بهروز ناظرحضرتی (اصفهان)، 2. مهرداد احمدی (کرمان)، 3. سید پوریا نارمنجی (خراسان جنوبی) و ماهان کوتاهی (کردستان)

کباده منفی 80 کیلوگرم: 1. امیرحسین ابراهیم‌پور (مازندران)، 2. محمد ابونصری (فارس)، 3. محمد عباسی (بوشهر) و محمدرضا پوراسکندری (کرمان)

کباده منفی 90 کیلوگرم: 1. سوران الله‌مرادی (کردستان)، 2. امیرحسین مروانی (اصفهان)، 3. شایان عباس شیرازی (کرمان) و پوریا شباب (فارس)

کباده مثبت 90 کیلوگرم: 1. حامد نصیری (کردستان)، 2. محمدمهدی باقری (کرمانشاه)، 3. محمد قربانی (اصفهان) و محمدحسین خدابخشی (خراسان جنوبی)

  • رشته چرخ چمنی

چرخ چمنی منفی 60 کیلوگرم: 1. هومن کرباسی (کردستان)، 2. کاوه کرمانی (خراسان جنوبی)، 3. یوسف موذن (یزد)

چرخ چمنی منفی 70 کیلوگرم: 1. محمدعلی قاسمی (اصفهان)، 2. حافظ فلاح‌پوری (یزد)، 3. محمدحسن بهدانی (خراسان جنوبی)

چرخ چمنی منفی 80 کیلوگرم: 1. ابوالفضل رحیمی (مازندران)، 2. حسن ناصری (کردستان)، 3. خشایار ایزدی (خراسان جنوبی) و رضا احمدی (اصفهان)

چرخ چمنی منفی 90 کیلوگرم: 1. علی جعفریان (اصفهان) و 2. امیرحسن کیوان‌زاده (خراسان جنوبی)

  • رشته چرخ تیز

چرخ تیز منفی 60 کیلوگرم: 1. امیرحسین قنبری (فارس)، 2. محمدرضا درقدمی (خراسان رضوی)، 3. هومن کرباسی (کردستان) و سهیل منصوری (کرمانشاه)

چرخ تیز منفی 70 کیلوگرم: 1. محمدعلی قاسمی (اصفهان)، 2. محمدرضا خیرمند (کرمان)، 3. حافظ فلاح‌پوری (یزد) و محمدحسن بهدانی (خراسان جنوبی)

چرخ تیز منفی 80 کیلوگرم: 1. ابوالفضل رحیمی (مازندران)، 2. رضا پارساموحد (اصفهان)، 3. سید مهدی معین‌الدینی (کرمان) و حسن ناصری (کردستان)

چرخ تیز منفی 90 کیلوگرم: 1. علی جعفریان (اصفهان)، 2. امیرحسین کیوان‌زاده (خراسان جنوبی)، 3. محمدرضا قنبری (مازندران)

چرخ تیز مثبت 90 کیلوگرم: 1. محمدحسین خدابخشی (خراسان جنوبی)

  • رشته میل بازی

میل بازی منفی 60 کیلوگرم: 1. محمد قربانی (اصفهان)، 2. مهدی زارعی (یزد)، 3. حسین غیبی (فارس) و محمد طالبی (کردستان)

میل بازی منفی 70 کیلوگرم: 1. محمد وفادار (سمنان)، 2. محمدجواد زین‌الدینی (کرمان)، 3. هومن میرزایی (کردستان) و سید مصطفی احمدی (خراسان جنوبی)

میل بازی منفی 80 کیلوگرم: 1. اسماعیل مصطفایی (اصفهان)، 2. صادق گل‌ماهی (خراسان رضوی)، 3. مهدی پاکزاد (کرمان) و مهدی گلندی (خراسان جنوبی)

میل بازی منفی 90 کیلوگرم: 1. علی قدسی‌پور (خراسان رضوی)، 2. علی جعفریان (اصفهان)، 3. سوران الله‌مرادی (کردستان) و علی لری (کرمان)

میل بازی مثبت 90 کیلوگرم: 1. مهدی کلنگی‌خواه (خراسان جنوبی)، 2. شهریار مرادی (کردستان)، 3. رشید مختاریان (اصفهان)

  • رشته کشتی پهلوانی منفی 60 کیلوگرم

1. هیمن رستمی (کردستان)، 2. امیرحسین صابرماهانی (کرمان)، 3. امیرمحمد سنجابی (مازندران) و یوسف موذن (یزد)

  • رشته کشتی پهلوانی منفی 70 کیلوگرم

1. رضا جعفری (اصفهان)، 2. هومن میرزایی (کردستان)، 3. سید مصطفی حسین‌نژاد (مازندران) و حمید شاه‌محمدپور (کرمان)

  • رشته کشتی پهلوانی منفی 80 کیلوگرم

1. امید منیژه (خراسان رضوی)، 2. امید جانی‌پور (خراسان رضوی)، 3. خشایار ایزدی (خراسان جنوبی) و حسن ناصری (کردستان)

  • رشته کشتی پهلوانی منفی 90 کیلوگرم

1. سوران الله‌مرادی (کردستان)، 2. حمیدرضا قنبری (مازندران)، 3. علی قدسی‌پور (خراسان رضوی) و محمدمهدی زارع (خراسان جنوبی)

  • رشته کشتی پهلوانی مثبت 90 کیلوگرم

1. شهریار مرادی (کردستان)، 2. محمد قربانی (اصفهان)، 3. محمدحسین خدابخشی (خراسان جنوبی) و محمدحسین خسروی‌بد (فارس)

در پایان پژمان سکونتی از استان کردستان با ارزیابی کمیته مربیان به عنوان مربی برتر جوانان کشور انتخاب شد و ابوذر ایران‌نژاد (اصفهان) و مجتبی آهنی (خراسان جنوبی) به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را از آن خود کردند.

 

کد خبر 420807

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار