همشهری آنلاین: هرچند قیمت نفت با نشانه‌هایی از افزایش تقاضای چین تقویت شد، اما با رشد ذخایر نفت آمریکا و نگرانی از تاثیر جنگ تجاری بر تقاضا، برای دومین هفته متوالی افت کرد.

مهر به نقل از رویترز نوشت: در پایان معاملات روز جمعه 27 مهرماه، هرچند قیمت نفت با نشانه‌هایی از افزایش تقاضای چین تقویت شد، اما با رشد ذخایر نفت آمریکا و نگرانی از تاثیر جنگ تجاری بر تقاضا، برای دومین هفته متوالی افت کرد.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، با ۴۹ سنت افزایش در روز جمعه، بر روی ۷۹.۷۸ دلار بسته شد.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا هم با رشدی ۴۷ سنتی به ۶۹.۱۲ دلار رسید.

این هفته قیمت برنت ۰.۹ درصد افت کرد و قیمت نفت آمریکا هم ۳.۱ درصد سقوط کرد. هر دو شاخص نفتی حدود ۷ دلار نسبت به رکورد ۴ ساله خود، که در ماه اکتبر ثبت کردند، افت کرده‌اند.

تخفیف قیمت نفت آمریکا در برابر نفت برنت به ۱۱ دلار افزایش یافت که این بیشترین فاصله قیمت این دو شاخص از ۸ ماه جون تاکنون است.

داده‌های دولتی نشان داد که ورودی پالایشگاه‌های چین، بزرگترین واردکننده نفت خام جهان، در ماه سپتامبر به رکورد ۱۲.۴۹ میلیون بشکه در روز رسیده است.

این داده‌ها نشان می‌دهد حتی با این که رشد اقتصادی چین به علت تنش‌های تجاری به کمترین میزان خود از بحران اقتصادی ۲۰۰۹ تاکنون رسیده است، تقاضای نفت آن در حال افزایش است.

کمیته ناظران اوپک و غیراوپک هم اعلام کرد که سطح پایبندی به توافق کاهش تولید، در ماه سپتامبر با افزایش تولیدات این گروه، کاهش یافته و از ۱۲۹ درصد در ماه آگوست، به ۱۱۱ درصد در ماه سپتامبر رسیده است.

این هفته شرکت خدمات انرژی بیکر هیوگز هم اعلام کرد که تعداد چاه‌های نفت فعال آمریکا، که نشانه‌ای از روند تولید نفت در آینده است، ۴ حلقه افزایش یافته و به ۸۷۳ حلقه رسیده است.

کد خبر 419569

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار