مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: رئیس انجمن علمی روان پزشکان ایران نقش نوسانات ارزی را در بروز اختلالات اضطرابی جامعه موثر دانست.

نقش نوسانات ارزی در بروز اختلالات اضطرابی جامعه

به گزارش خبرنگار مهر، مریم رسولیان صبح چهارشنبه در نشست خبری سی و پنجمین همایش انجمن علمی روان پزشکان ایران گفت: نوسانات ارزی یکی از عوامل اجتماعی ناشی از بحران‌های اقتصادی است و قطعاً در بروز استرس تأثیر دارد.

وی افزود: افراد بر مبنای شخصیت و ویژگی‌های فردی نسبت به این قبیل بحران‌ها واکنش نشان می‌دهند ولی می‌توان عنوان داشت که این قبیل بحران‌ها، فضای عمومی جامعه را ناامن می‌سازد.

رسولیان خاطرنشان کرد: وقتی مشکلات از حدی می‌گذرد قطعاً عملکرد فرد را کاهش می‌دهد و وقایعی از این دست روی عملکرد جامعه اثرگذار است.

رئیس انجمن علمی روان‌پزشکان ایران در ارتباط با نوسانات ارزی و افزایش سکته‌های قلبی در هفته‌های اخیر تصریح کرد: افزایش اضطراب برای کسی که زمینه بیماری قلبی دارد می‌تواند منجر به سکته شود.

وی با عنوان این مطلب که عوامل اجتماعی بسیار پیچیده است، اظهار داشت: اضطراب‌هایي از نوع بحران‌های اقتصادی می‌تواند براساس ویژگی‌های فردی بر عملکرد افراد اثرگذار باشد.

رئیس سی و پنجمین همایش انجمن علمی روان پزشکان ایران در ادامه به موضوعات مورد بحث در همایش امسال اشاره کرد و گفت: در همایش امسال موضوعات مختلفی از جمله مسائل صنفی و اجتماعی در حوزه روان پزشکی و همچنین درمان و اختلالات روان پزشکی، آموزش روان پزشکی و عوامل اجتماعی موثر بر سلامت بحث و گفتگو می‌شود.

به گفته وی، اکثر پژوهش‌ها نشان داده حداکثر ۲۵ تا ۳۰ درصد سلامت افراد ناشی از رفتارهای فردی است و عوامل اجتماعی مانند فقر و نابرابری سهم ۷۰ درصدی در سلامت جامعه دارد.

کد خبر 418818

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha