سه‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۸۶ - ۱۸:۱۲
۰ نفر

مارال شریف: خواص شلغم آن‌قدر زیاد است که می‌توان گفت این گیاه برای هر دردی درمان است و اگر مردم می‌دانستند این گیاه چقدر فایده دارد، تمام باغچه‌های خانه خود را شلغم می‌کاشتند و هر روز آن را می‌خوردند. شلغم یکی از سبزی‌های بسیار قوی و مغذی است.

این گیاه حاوی 10درصد مواد قندی و سرشار از املاح مفیدی مانند کلسیم و منیزیم است و جزء مواد غذایی بسیار باارزش به‌حساب می‌آید. جالب است بدانید که شلغم در هوای سرد بسیار خوب رشد می‌کند و شاید به همین علت است که از این سبزی برای درمان بیماری‌هایی که در فصل سرما زیاد است، استفاده می‌شود.

شلغم در درمان بیماری‌های دستگاه تنفسی بسیار مؤثر است. حتما شما هم از خواص آن مطمئن‌اید و به همین خاطر هنگام تهیه آش و سوپ از آن استفاده می‌کنید؛ حتی بخور شلغم نیز برای بهبود عملکرد ریه‌ها بسیار مفید است.

شلغم

شغلم پخته بهترین دارو برای برونشیت است؛ به‌‌علاوه این سبزی سرفه را نیز تسکین می‌دهد. سعی کنید در فصل زمستان برای پیشگیری از سرماخوردگی و بیماری‌های تنفسی، حداقل چند بار در هفته شلغم بخورید زیرا شلغم پخته بهترین دارو است.

این سبزی بدن را از آلودگی‌ها پاک کرده و مواد سمی را از آن خارج می‌کند. قرقره کردن آب شلغم نیز گلودرد شما را تسکین می‌بخشد. این گیاه مانند یک واکسن است که بدن را در برابر سرماخوردگی مقاوم می‌کند. اما بسیاری از ما از شلغم فرار کرده و هر چقدر می‌خواهیم خودمان را راضی کنیم که چند تکه از آن بخوریم، نمی‌توانیم؛ البته شاید بعد از خواندن این مطلب نظرتان به کلی عوض شود.

کد خبر 41871

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تغذیه و آشپزی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز