همشهری آنلاین: جودی دنچ بازی کردن در سینما را بزرگترین دستاورد خود می‌داند؛ چون در ابتدا به او گفته بودند چهره اش برای فیلم ها «نامناسب» است.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، جودی دنچ هنرپیشه کهنه سينماي بريتانيا که یک جایزه اسکار، چندین جایزه بفتا و گلدن گلوب و جوایز متعدد تئاتر را در طی ۶۰ سال دوران بازیگریش بدست آورده می گوید بازی کردن در سینما بزرگترین دستاوردش بوده است چون یک بار به او گفته شده بود که چهره‌اش برای فیلم‌ها «نامناسب» است.

بازیگر ۸۳ ساله که در نقش های ملکه الیزابت اول و مامور مخفی مجموعه فیلم‌های جیمز باند بازی کرده است، شامگاه چهارشنبه روی فرش سبز جشنواره فیلم زوریخ گفت: در ابتدای حرفه‌اش به او گفته بودند هرگز در یک فیلم بازی نخواهی کرد.

این بازیگر بریتانیایی در پاسخ به اینکه بزرگترین دستاوردش چه بوده است گفت: فکر می کنم بازی کردن در سینما بزرگترین دستاوردم بوده است، چون در ابتدا خیلی خیلی به من گفته می‌شد نمی‌توانم در هیچ فیلمی بازی کنم، می‌گفتند همه چیز چهره تو نامناسب است.

من دوست دارم به آن شخص بگویم در واقع دوست داشتم بگویم چون متاسفانه آن شخص اکنون مرده است؛ بگویم من همه آن کارها را تا آخر با موفقیت انجام دادم.

دنچ که اولین حضور حرفه ایش در تئاتر را با نقش اوفلیا در نمایشنامه «هملت» در سال ۱۹۵۷ تجربه کرد گفت: امروزه برای زنان در صنعت فیلمسازی موقعیت‌های بیش‌تری نسبت به گذشته وجود دارد.

بازیگر «شکسپیر عاشق» که برای معرفی فیلم جدیدش «جوآن قرمز»-فیلمی درباره یک دانشمند بریتانیایی که برای شوروی جاسوسی می کند و همچنین برای دریافت جایزه آیکون طلایی پا به جشنواره زوریخ گذاشته بود این جایزه را به کلکسیون افتخارات سینمایی و تئاتریش اضافه کرد.

او در هنگام دریافت جایزه چنین گفت: کسب آیکون طلایی، اتفاقی است که اغلب در زندگی شما اتفاق نمی‌افتد و این یک عنوان عالی است و به آن افتخار می کنم.

کد خبر 418518

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =