چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به وزش باد نسبتا شدید در تهران طی امروز از افزایش موقتی غلظت ذرات معلق خبر داد.

افزایش موقتی غلظت ذرات معلق در هوای تهران

به گزارش ايسنا، حسین شهبازی با بیان این که پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان‌دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در بعد از ظهر امروز (۱۱ مهر) است، اظهار کرد: در این روز برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بین ۵ تا ۸ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی - جنوب‌غربی انتظار می‌رود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به این که این شرایط جوی طی فردا (۱۲ مهر) کم و بیش ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: برخی ساعات این روز همراه با وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه با جهت غالب جنوب‌ شرقی - جنوبی خواهد بود.

شهبازی با بیان این که بر این اساس انتظار می‌رود طی فردا (۱۲ مهر) از غلظت ذرات معلق به طور نسبی کاسته شود، گفت: تا روز آینده دما هوا در پایتخت روند کاهشی خواهد داشت.

وی در پایان با اشاره به این که کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۷۳ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون پایتخت نیز با شاخص میانگین ۸۳ همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

کد خبر 418179

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار