مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) از یک برنامه جهانی خبر داده که با هدف ایجاد شهرهایی سبزتر و قابل زندگی‌تر ارائه شده است.

تاکید IUCN بر گسترش شهرهای سبز

به گزارش ایسنا، این ابتکار جهانی به دنبال ایجاد شهرهایی سبزتر و قابل زندگی‌تر است که وضعیت سلامت افراد جامعه و رفاه ساکنان مناطق شهری را ارتقاء می‌دهد.

در این برنامه آگاهی‌ها از ارزش اکوسیستم‌ها در فضای شهری و چگونگی تاثیر آن‌ها بر رفع چالش‌ها و مشکلات شهری از جمله آلودگی هوا، سیل و مشکلات ناشی از عدم دسترسی به فضاهای سبز باکیفیت، ارتقاء پیدا می‌کند.

مدیرکل اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت گفت: تا سال ۲۰۵۰ میلادی بیش از دو سوم جمعیت جهان ساکن شهرها خواهند شد. طبیعت می‌تواند به ساکنان شهرها کمک کند تا از تاثیرات فاجعه‌بار تغییرات اقلیمی در امان بمانند و آنان را به سمت زندگی سالم و کامل هدایت کند.

به گزارش سایت اطلاع‌رسانی اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت، مناطق شهری تحت تاثیر تغییرات محیط زیستی از جمله سیل، طوفان، آلودگی آب و هوا قرار دارند. همچنین شواهد فزاینده‌ای وجود دارد که حفاظت، نگه‌داری و ارتقای زیرساخت‌های سبز از قبیل جنگل‌های شهری، دیوارها و پشت‌بام‌های سبز فوائد متعددی برای افراد دارد.

کد خبر 417423

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی