همشهری آنلاین: مراسم بزرگداشت هفته ملی پژوهش و فناوری و معرفی دانشگاه‌های سبز در سازمان حفاظت محیط زیست روز امروز در پارک پردیسان برگزار می‌شود.

دانشگاه‌های سبز معرفی می‌شوند

به گزارش ایرنا، صدرالدین علیپور سرپرست دفتر پژوهش و توسعه فناوری‌های محیط زیست دراین خصوص گفت: شروع فرآیند انتخاب پژوهشگران و فناوران برتر و انتخاب دانشگاه‌های سبز در سازمان از شهریور ماه سال جاری با دریافت آئین نامه‌های مربوطه از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آغاز شد.

وی افزود: در این راستا فراخوان مربوطه برای دفاتر ستادی و ادارات کل محیط زیست استان‌ها ارسال و در طی مهلت تعیین شده، مدارک 23 نفر از 9 استان و حوزه ستادی دریافت و پس از بررسی‌های اولیه در طی سه جلسه در کمیته علمی انتخاب پژوهشگران و فناوران برتر سازمان مورد بررسی و انتخاب قرار گرفت.

  • معرفی دانشگاه سبز

به گفته علیپور، در همین فرآیند بر اساس هماهنگی‌های انجام شده با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای اجرای مفاد تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین برای انتخاب و معرفی دانشگاه سبز، دستورالعمل دانشگاه سبز و فرم‌های مربوطه برای استان‌ها ارسال و با هماهنگی ادارات کل محیط زیست استان‌ها، نسبت به دریافت و ممیزی اولیه مدارک و بازدید از دانشگاه‌ها اقدام شد.

مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست خاطر نشان کرد: سپس نتایج توسط کمیته علمی در ستاد بررسی و دانشگاه‌های برتر در این حوزه انتخاب شدند که سه‌شنبه 30 آذر 1395 طی مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری به همراه پژوهشگران و فناوران برتر سازمان مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

کد خبر 356065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار