همشهری آنلاین: معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل گفت: امسال تاکنون حدود ۳۰۰ کیلومتر راه و بزرگراه زیربار ترافیک قرار گرفته و روسازی ۲۶۱ کیلومتر نیز به پایان رسید.

آزاد راه

به گزارش ایرنا از شرکت یادشده، محمد رضا کدخدازاده افزود: هدف‌گذاری این شرکت در سال 1397 بهره‌برداری از 850 کیلومتر راه و بزرگراه است که از این رقم تاکنون 300 کیلومتر تاکنون تحقق یافته و 261 کیلومتر دیگر نیز با تکمیل تمهیدات ایمنی، آماده بهره‌برداری است.

وی، اولویت توسعه راه‌ها را در مناطق کمتر توسعه یافته و تکمیل پروژه‌‌ها با پیشرفت فیزیکی بالا در سراسر کشور ذکر کرد و گفت: براساس برنامه ریزی هر بخشی از پروژه ها که آماده بهره‌برداری شود، زیربار ترافیک قرار می‌گیرد.

کدخدازاده اضافه کرد: بهره‌برداری از پروژه‌هایی که نقش مهمی در ایمنی بیشتر مسیرهای جاده‌ای دارند و یا تکمیل باند دوم پروژه‌هایی که از ترافیک بالایی برخوردار است، بخش دیگری از برنامه‌های سال 1397 محسوب می‌شوند.

کدخدازاده یکی دیگر از رویکردهای اصلی در توسعه راه‌ها و بزرگراه را تکمیل کریدورهای ترانزیتی کشور دانست و اظهارداشت: توسعه نوار مرزی غرب کشور و نوار ساحلی جنوب کشور از دیگر برنامه‌های این شرکت برای امسال است و به همین منظور تاکنون حدود 21 کیلومتر در کریدور بزرگراهی غرب و 32 کیلومتر در کریدور بزرگراهی جنوب کشور آماده بهره‌برداری شده است.

وی توسعه راه‌های مربوط به چهار استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر و خوزستان را دستاورد تکمیل کریدور بزرگراهی اعلام کرد و گفت: نوار ساحلی جنوب کشور به لحاظ برخورداری از منابع عظیم نفت و گاز، دسترسی از طریق خلیج فارس و دریای عمان به آب‌های آزاد از جایگاه ویژه‌ای در اجرای پروژه‌های این شرکت برخوردار است.

معاون شرکت ساخت در تشریح برنامه‌های توسعه کریدور بزرگراهی غرب کشور گفت: 21.5 کیلومتر از این کریدور در استان کردستان تکمیل شده که 11.5 کیلومتر آن در کنارگذر سقز واقع شده است.

کدخدازاده همچنین تکمیل 19 کیلومتر از باند دوم شهرکرد - بروجن - لردگان را یکی از اولویت‌های مهم برشمرد و گفت: یکی از مهمترین وظایف این شرکت احداث باند دوم در محورهایی است که زیربار ترافیکی قرار می‌گیرد تا ضمن افزایش ایمنی مسیر از ترافیک‌های طولانی در محورهای پرتردد در سراسر کشور جلوگیری شود.

اکنون طول راه‌های کشور به بیش از 210 هزار کیلومتر رسیده که 2 هزار و 500 کیلومتر آن به آزادراه‌ها و 15 هزارکیلومتر به بزرگراه‌ها اختصاص دارد و دولت در تلاش است در پایان برنامه ششم توسعه (1400- 1396) طول آزادراه‌های کشور به هفت هزار و 500 کیلومتر برسد.

کد خبر 417325

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ثبت نام و قیمت خودرو

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار