یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد باکتری‌های موجود در دهان کودکان خردسال می‌تواند به پیش بینی احتمال ابتلای آنان به چاقی کمک کند.

 پیش‌بینی چاقی با بررسی باکتری دهان کودکان

به گزارش ایسنا، گروهی از متخصصان دانشگاه دولتی پنسیلوانیا دریافتند ترکیب میکروارگانیسم‌های موجود در دهان کودکان دو ساله می‌تواند سرنخ‌هایی از وضعیت وزن کودک در آینده ارائه دهد.

یکی از متخصصان ارشد این مطالعه گفت: یک نفر از هر سه کودک در آمریکا به اضافه وزن یا چاقی مبتلا است. درصورتی که بتوان شاخص‌های اولیه چاقی را در دوران ابتدایی زندگی پیدا کرد، این امکان برای والدین و پزشکان فراهم می‌شود تا اقدامات پیشگیرانه را در نظر بگیرند.

در این بررسی بیش از ۲۰۰ کودک در پروژه‌ای شرکت کردند که فاکتورهای خطرزای اجتماعی و زیستی موثر در ابتلا به چاقی مورد مطالعه قرار گرفت. متخصصان به انجام آزمایشاتی در دستگاه گوارش که محل زندگی انواع مختلفی از موجودات میکروسکوپی است اقدام کردند که به بدن در هضم مواد غذایی و بهبود سیستم ایمنی کمک می‌کنند.

متخصصان علوم پزشکی در آمریکا تاکید کردند که در مطالعات پیشین ارتباط بین باکتری‌های دهان با چاقی در افراد بزرگسال و نوجوانان مشاهده شده است. در این مطالعه متخصصان به بررسی این رابطه در میان کودکان پرداختند.

در این مطالعه مشخص شد افزایش سریع وزن در دوران نوزادی که می‌تواند فاکتور خطرزایی در ابتلا به چاقی در دوران کودکی باشد با عدم تنوع کافی باکتری‌های دهان ارتباط دارد. در حقیقت در نوزادانی که در این دوره از زندگی دچار افزایش وزن سریع می‌شوند تنوع کمتری از باکتری‌های دهان وجود دارد.

به گزارش هلث‌دی نیوز، به گفته متخصصان در بدن یک فرد سالم انواع بسیار مختلفی از باکتری‌ها وجود دارد. این حجم بالا از تنوع باکتریایی، بدن را در برابر التهاب و باکتری‌های مخرب حفظ می‌کند.

کد خبر 417200

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha