هشمهری آنلاین: اسماعیل هنیه، رئیس جنبش مقاومت اسلامی گفت که راهپیمایی‌های بازگشت نه تنها طناب نجات غزه بلکه مساله فلسطین است و هرگز تا تحقق اهداف آن متوقف نخواهد شد.

اسماعیل هنیه

به گزارش ايرنا از پایگاه خبری فلسطین الیوم، هنیه طی سخنانی در نشست علمی سی امین سالگرد تاسیس حماس افزود: راهپیمایی‌های بازگشت بیانگر عظمت مردم فلسطین و مقاومت اسطوره‌ای آن است و هرگز تا تحقق اهداف آن که مهمترین آنها پایان دادن به محاصره است متوقف نخواهد شد و ما با تحقق نیمی از اهداف هم موافق نیستیم.

هنیه با تاکید بر اینکه حماس در فلسطین دشمن ندارد و تنها دشمن آن رژیم صهیونیستی است خواستار تداوم حمایت از مقاومت علیه رژیم صهیونیستی و تقویت وحدت ملی فلسطینی بر اساس احترام به اصل شراکت و قراردادهای امضا شده از جمله قرارداد بیروت درباره شورای ملی جدید شد.

وی با تاکید بر تداوم مقاومت تا پایان دادن به محاصره غزه بدون سازش درباره سلاح مقاومت افزود: شروط جنبش فتح برای آشتی نمی‌تواند زمینه آشتی را فراهم کند و برغم شکست مساله آشتی گروه‌های فلسطینی ما خواستار پایان دادن به محاصره هستیم.

هنیه جنبش حماس را قلب مساله فلسطین و سپر امت در مقابله با توطئه‌های رژیم صهیونیستی دانست و گفت : مساله فلسطین فقط دارای ابعاد عربی و اسلامی نیست بلکه دارای بُعد انسانی است و همبستگی با آن لازم نشان می‌هد که تنها یک جنبش داخلی نیست و مردم فلسطین به فعالیت‌های آن مشروعیت می‌بخشد.

خالد مشعل، رئیس سابق دفتر سیاسی حماس نیز گفت: اهالی غزه حق زندگی طبیعی دارند و باید محاصره از آن برداشته شود و مسئولیت حماس ارائه راه حل هایی برای مشکلات است و باید با اشغالگر تا آزادی کامل مبارزه کرد.

وی با تاکید بر وحدت ملی، ضرورت پایان دادن به تقسیم بندی‌ها را خاطر نشان ساخت و خواستار مدیریت دقیق چهار مساله شامل، قدس و مقدسات اسلامی و مسیحی، بازگشت پناهجویان فلسطینی، مقابله با شهرک سازی وسرقت زمین و آزادی اسرای فلسطینی شد.

کد خبر 416840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =