مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۲
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: معاون امور شهری و محیط‌زیست شهرداری منطقه شش گفت یکی از معضلات جدی که با آن رو به رو هستیم موضوع ماشین‌شورهایی است که به محیط زیست منطقه آسیب زده و سیمای شهری و آسایش شهروندان را سلب کرده اند درحالی‌که بر اساس قانون ماشین‌شوری در کنار خیابان جرم است.

افشين خدامي،معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه شش گفت: جلسه‌هاي بسیاری را با پلیس راهور، امور مناطق و مسئولان وزارت بهداشت براي ساماندهی ماشین‌شورها داشته‌ایم .

به گزارش شهرنوشت به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 6، افشین خدامی با اعلام این خبر ادامه داد: بر اساس قانون ماشین‌شوری در کنار خیابان جرم است و پلیس می‌تواند صاحبان ماشین‌ها را جریمه کند و پلیس راهور نیز با کمک شهرداری و با الصاق بنرهایی این موضوع را به اطلاع شهروندان رسانده تا وقتی با قبض‌های جریمه خود مواجه می‌شوند شکایتی نداشته باشند.

خدامي از آلودگی بهداشتی ناشی از ماشین‌شوری در کنار خیابان خبر داد و گفت: با نمونه‌برداری که وزارت بهداشت داشت مشخص شد این آبی که ماشین‌شورها از آن استفاده می‌کنند برای سلامتی شهروندان مضر بوده و میکروب‌های حاصل از آن روی ماشین‌ها نیز مانده و خطر جدی برای سلامت شهروندان و به خصوص کودکان محسوب می‌شود.

او با بیان این‌که بارها ماموران خدمات شهری براي جمع‌آوری افراد ماشین‌شور اقدام کرده‌اند، گفت: این افراد که به صورت تیمی فعالیت می‌کنند به سرعت موضوع را به زد و خورد سوری و فیلم گرفتن از آن به سمت افکار عمومی می‌کشانند تا بعدا در رسانه‌ها بزرگ‌نمایی کنند که مامور شهرداری به خاطر ماشین شستن در کنار خیابان ما را زده‌است. درست مانند همان موضوعی که در مسئله جمع‌ آوری افراد دستفروش که خواسته دیگر شهروندان است با آن مواجه می‌شویم.

معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه شش با بیان این‌که براي جمع‌آوری ماشین‌شورها در سطح منطقه به صورت منسجم با پلیس راهور و وزارت بهداشت در حال همکاری هستیم، تصریح کرد: اطلاع‌رسانی وفرهنگ‌سازی و برخورد قانونی راهکارهایی است که به همین منظور مورد توجه قرار داده ایم تا بتوانیم پس از سال‌ها معضل ماشین‌شورها را ساماندهی کنیم.

خدامی در ادامه به فرهنگسازی‌های انجام شده در سطح منطقه اشاره و تاکید کرد: تا کنون اقدام‌هاي بازدارنده بسیاری از جمله نصب بروشور و پلاکارد و توزیع بروشور در سطح منطقه داشته ایم تا شهروندان و صاحبان ماشین ها را با خلاف بودن ماشین‌شوری در گذر خیابان آشنا کنیم چراکه معتقدیم اگر شهروندان خود راغب به این کار نباشند این افراد نیز نمی‌توانند به فعالیت ادامه دهند.

معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه شش گفت: ساماندهی و جمع‌آوری ماشین‌شورها یکی از خواسته‌های مدیریت شهری بوده و حتی در مقاطعی نیز آمادگی داشته برای این افراد در کارواش های مستقر در سطح شهر کار ایجاد کند اما این افراد حاضر نیستند از گذر خیابان دست بکشند.

خدامی ادامه داد: باید تمام عوامل دست در دست هم داده تا با مطالبه عمومی یکی از خیابان های قدیمی تهران را از دست ماشین‌شورها رهایی بخشید.

کد خبر 416798

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha